معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای، کلنی‌های زنبور عسل در قالب شماره‌گذاری و ثبت مشخصات کندوهای فعال در کشور هویت گذاری می‌شوند.

ابراهیم حسن‌نژاد در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت امور دام و سازمان نظام مهندسی کشاورزی افزود: با امضای این تفاهم‌نامه، زمینه توسعه همکاری‌های مشترک و استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی و فنی سازمان نظام مهندسی کشاورزی در حوزه دام بیش از پیش فراهم می‌شود.

حجت اله علیمحمدی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور نیز ضمن تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های طرفین در جهت توسعه همکاری‌های مشترک گفت: با توجه به همکاری‌های مشترک در سنوات قبلی و نظر به تغییر برخی شرایط کاری، ضروری است با همکاری طرفین، در سیاست‌های اجرایی، ضوابط و مقررات و رویه‌ها با توجه به شرایط جدید تجدیدنظر لازم صورت گیرد.

ساماندهی عوامل اجرایی هویت گذاری کلنی زنبور عسل، برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط، تهیه و نظارت بر نصب پلاک توسط عوامل پلاک‌کوبی و ثبت اطلاعات در سامانه هویت دام، پیگیری و بررسی مشکلات احتمالی در خصوص عملیات اجرایی پلاک‌کوبی و ایجاد زیرساخت نرم‌افزاری برای شبکه‌سازی پیمانکاران از جمله تعهدات سازمان نظام مهندسی کشاورزی در این تفاهم‌نامه همکاری است.

/پایان متن/