رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس برآورد اولیه خسارت‌ به زیر بخش‌های کشاورزی این استان در اثر سیل اخیر را ۴۸ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سمیه سلیمی با بیان اینکه این خسارت ناشی از سیل و تگرگ هفته دوم اردیبهشت ماه سال جاری است، بیان کرد: بیشترین خسارت به زیربخش زراعی و در سطح ۵۳ هزار و ۱۶۶ هکتار وارد شده که برآورد اولیه آن مبلغ ۲۸ هزار میلیارد ریال است.
به گفته وی؛ مزارع کلزار،گندم، جو ،سبزی و صیفی جات از جمله محصولات خسارت دیده در این حادثه هستند.
این مقام مسئول، برآورد خسارت وارده به زیربخش باغبانی را ۱۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سطحی معادل ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات گل محمدی ،مرکبات، انگور، بادام، گردو و سایر محصولات باغی در این حادثه دچار خسارت شده اند.
سلیمی تصریح کرد: در زیربخش دامی خسارت وارد شده به ۱۸۰ راس دام سبک ، هزار کندوی زنبور عسل، یک استخر پرورش ماهی، ۱۶ تن علوفه و خوراک دام و ۳۰ باب جایگاه دام، در مجموع ۲۱۷ میلیارد ریال برآورد شده است.
او با اشاره به زیرساخت‌های بخش کشاورزی استان فارس بیان کرد: ۱۸۰ کیلومتر جاده بین مزارع، ۶۰ کیلومتر کانال‌ آبرسانی، ۲۱ رشته قنات، ۲ طرح‌ تغذیه مصنوعی و ۳۱ هزار مترمربع تاسیسات مزارع خسارت دیده اند که برآورد اولیه آن مبلغی معادل هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال است.
رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی جهاد کشاورزی فارس، برآورد خسارت وارده به ایل راه های عشایری این استان در سطح ۱۵۳ کیلومتر را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

/پایان متن/