پروژه‌های «قائم-رحمت- احمدی» و «تقاطع غیرهمسطح نواب-کمربندی-احمدبن موسی(ع)» مقصد پنجمین بازدید مدیریت شهری شیراز و خبرنگاران از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس بود که با حضور نماینده عالی دولت در فارس و جمعی از مدیران و مسئولین استانی و شهری از روند اجرایی پروژه بازدید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، پروژه‌های «قائم-رحمت- احمدی» و «نواب-کمربندی-احمدبن موسی(ع)» مقصد پنجمین بازدید مدیریت شهری شیراز و خبرنگاران از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس بود که با حضور استاندار فارس و جمعی از مدیران و مسئولین استانی و شهری از روند اجرایی پروژه بازدید شد.

استاندار فارس در این بازدید شبانه اظهار کرد: خوشبختانه شاهد کار شبانه‌روزی شهرداری شیراز در پروژه‌ها هستیم و این در حال است که زمانی فعالیت نوبت دوم به یک آرزو تبدیل‌شده بود و حال شهرداری شیراز کار در پروژه‌ها را به‌صورت سه نوبته کرده و این کار جهادی که در حال انجام هست.

محمدهادی ایمانیه با قدردانی از تلاش‌های جهادی مدیریت شهری شیراز، ابراز امیدواری کرد: با این کارهای جهادی، نواقص شیراز جبران و رضایتمندی خوبی که در بین مردم ساکن شیراز ایجادشده، روزبه‌روز افزایش پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با وزیر نیرو در مورد شرایط پروژه و مساعدت مقام عالی وزارت درراستای انجام این پروژه خبر داد.

نماینده عالی دولت در فارس یکی از فواید پروژه غیرهمسطح قائم-رحمت-احمدی را دسترسی به حرم مطهر شاهچراغ(ع) دانست و با قابل‌تقدیر بودن آن گفت: این پروژه فواید و توانمندی‌های دیگری نیز دارد.

ایمانیه افزود: در استان فارس پروژه‌های عظیمی مانند مترو، انتقال آب و… در حال اجرا است.

وی با ابراز امیدواری اینکه این توانمندی‌ها افزایش یابد، گفت: با حفظ محیط زیست و هوای پاک شیراز باید به ارتقای جایگاه شیراز کمک کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اسلامی شیراز در این بازدید گفت: کارهایی که در مدیریت شهری شیراز اتفاق می‌افتد در کشور بی‌نظیر است.

سید ابراهیم حسینی بیان کرد: این موضوع حاصل همدلی و همکاری‌های استانداری و سایر دستگاه‌هاست که هرکجا دوستی باشد خدای متعال نیز برکتش را نثار می‌کند و از این همراهی سپاسگزاریم.

شهردار کلان‌شهر شیراز نیز در بازدید از پروژه‌های بزرگ‌مقیاس شهرداری منطقه ۵ با تشکر از حضور استاندار فارس و سایر مدیران استانی و شهری، ضمن گرامیداشت هفته شیراز، گفت: هرکجا نیاز شد، مدیران استانی با ما همراه شدند و این مشکل جابجایی دکل‌های فشار قوی نیز با ورود شما و دیگر مدیران استانی مرتفع شد.

محمدحسن اسدی افزود: شهرداری شیراز نوبت شب در پروژه‌ها را راه‌اندازی کرده و رسانه‌ها نیز این موضوع را رصد می‌کنند، شنبه‌های هر هفته بعد از نماز مغرب و عشا با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، رسانه‌ها و یاوران شورا از نوبت شب بازدید می‌شود که این پنجمین بازدید است.

وی تأکید کرد: ما هیچ پروژه تعطیل و نیمه تعطیلی نداریم و در هر پروژه‌ای مشکلاتی مانند تملک، جابجایی تأسیسات و غیره وجود دارد که در حال تلاشیم پروژه زودتر پیش رود و مردم دچار مشکل نشود.

شهردار شیراز با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح قائم-رحمت-احمدی دسترسی به بافت تاریخی و حرم مطهر را تسریع می‌بخشد، عنوان کرد: تقاطع سفیر-رحمت را کمی جلوتر در محدوده شهرداری منطقه ۴ داریم که باز با مشکل جابجایی تأسیسات مانند برق فشار قوی هستیم که امیدواریم قول همکاری برای حل این معضل را بتوانیم بگیریم.

اسدی بیان کرد: امروز سخت‌ترین ایستگاه مترو زیر رودخانه در تفاطع بصیرت(پل معالی‌آباد) توسط سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری شیراز در حال انجام و تعداد پروژه‌های توسط این سازمان چندین برابر تعداد پروژه‌های معاونت فنی و عمرانی است.

وی همچنین در بازدید از تقاطع غیرهمسطح نواب-کمربندی-احمدبن گفت: تعیین تکلیف کمربندی یکی از تأکیدات استاندار بود که ۱۸ کیلومتر آن را ما تحویل گرفتیم و در این مسافت ما دیگر حادثه فوتی نداریم و این نتیجه همت و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر بوده است.

اسدی ضمن تشکر از همراهی تمامی دستگاه‌ها در پیشبرد پروژه‌ها، از پلیس راهور برای اجرای طرح ترافیک قول مساعدت گرفت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس نیز با اشاره به جابجایی برق در این بخش از شهر که مرکز مشاغل مهم بود، گفت: در شرکت توزیع برق همکاری تمام جانبه را شاهد بودیم، بحث افزایش ارتفاع دکل‌ها که برای ادامه مسیر این پروژه لازم بود، انجام شد که کار بزرگ و بی‌نظیری بود که در مدت‌زمان کم چند ساعت انجام شد، ما خطوطی را از ایستگاه ولی‌عصر(عج) و فردوسی را ایجاد کردیم، ۳۰ ساعت خاموشی در این بخش مهم شهری کار سختی بود و ما با شرایط جوی خاصی روبه‌رو بودیم.

یدالله حقیقی ابراز امیدواری کرد: زودتر این مسئله حل شود و بتوانیم برقی پایدار و مطمئن را به مردم برسانیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در این بازدید شبانه گفت: تقاطع قائم-رحمت قرار است به‌گونه‌ای باشد که حرکت شمال با جنوب و جنوب و شمال بر روی بلوار رحمت انجام شود.

محمد امین با بیان اینکه این تقاطع باهدف کنترل ترافیک بلوار رحمت ساختن می‌شود، افزود: با ساخت این تقاطع عبور‌ومرور به‌خوبی انجام می‌شود و دسترسی به بافت تاریخی و حرم‌های مطهر نظیر حرم مطهر شاهچراغ(ع) راحت‌تر می‌شود و یکی از گره‌های پروژه‌های ترافیک در بافت تاریخی تکمیل می‌شود و این تقاطع به تسهیل حرکت از شمال به جنوب می‌شود.

وی ادامه داد: پروژه ۳۵ درصد پیشرفت داشته و طبق برنامه‌ریزی باید تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: در حال حاضر در خارج تکمیل ستون‌ها و شمع‌ها هستیم، علاوه بر تأسیسات مانند آب، برق و گاز یا معارض‌های دیگری مانند جابجایی دکل‌های فشارقوی روبرو بودیم و دیگری جانمایی شمع‌ها بود، جابجایی دکل‌ها امری پیچیده بود که با همکاری شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و پلیس در حال انجام است که بعد از هفت ماه تصمیم‌گیری شد که در هوایی مناسب در یک تعطیلی انجام شود.

امین گفت: یک هزار و یک‌صد میلیارد تومان هزینه این پروژه همراه با تکمیل خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به پروژه تقاطع غیرهمسطح نواب-کمربندی-احمدبن موسی(ع) ادامه داد: این عملیات بزرگترین عملیات پل‌سازی است که تاکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مقام مدیریت شهری شیراز در عرصه عمرانی بیان کرد: این پروژه چند هدف دارد که یکی از این اهداف آن، ایمن‌سازی کمربندی و کاهش تصادفات و فوتی‌های ناشی از تصادفات است.

امین افزود: در این مرحله دو دورگرد پروانه‌ای و گرد حذف خواهد شد و همچنین شاهد کاهش ترافیک خواهیم بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: بازهم یکی از طرح‌های ترافیک بزرگ حدود دو تا سه ماه آینده به اجرا درخواهد آمد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز خاطرنشان کرد: ۶ دوربین سنجش ترافیک را داریم که سه دوربین در مسیر رفت و سه دوربین در مسیر برگشت قرار دارد.

هادی شه‌دوست شیرازی با اشاره با نصب بیش از یک هزار تابلو علایم ترافیکی از جنس کامپوزیت در کمربندی، ادامه داد: این تابلو از جنس خاصی بوده که قابلیت تعمیر در محل را دارد و از سرقت آن‌ها به خاطر جنس آن جلوگیری می‌شود و همگی در استان فارس تولیدشده است.

/پایان متن/