عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر قرار است کارمندان متخلف شهرداری مورد حمایت قرار بگیرند و کسی به آن‌ها کاری نداشته باشد؛ اعلام کنید تا ما هم کارمند متخلف، پر حاشیه و پر پرونده شویم تا شاید حمایتی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، غلامحسن اسکندری _یکشنبه، بیست‌وششم فروردین_ در یکصد و چهل و نهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود از اقدام ارزشمند سپاه پاسداران در خصوص حمله به رژیم جعلی اسرائیل قدردانی و اظهار کرد: امروز وظیفه ما مسئولین است که با حرکت‌ها و کارهایی که انجام می‌شود و تصمیماتی که گرفته می‌شود، این اطمینان را به مردم بدهیم که ما در مسیر خواسته‌های آن‌ها در حرکت هستیم.

وی با تاکید بر تزریق و ایجاد روحیه امیدآفرینی در میان مردم در جامعه، افزود: یکی از کارهایی که نمایندگان مجلس به عنوان خادمین مردم در مجلس شورای اسلامی می‌توانند سر لوحه کار خود قرار دهند، این است که به مردم اطمینان بدهند که برنامه‌های مدنظر اجرایی بر اساس خواسته‌های آن‌ها است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: توانایی و حمایت از رأی مردم یکی از مهم‌ترین اقدامات هر نماینده است و نباید این اجازه داده شود تا کسی به رأی مردم توهین کند.

اسکندری تاکید کرد: در دو ماه پایانی سال گذشته اتفاقاتی رقم خورد و به وضوح این موضوع را شاهد بودم که جریاناتی رقم خورده است و فردی از کارمندان شهرداری شیراز به تمام اعضا شورای اسلامی شهر با بیان نامناسب به اعضای شورای شهر توهین کرد و با وقاحت تمام این موضوع را به اعضا اعلام کرده که هیچکس نمی‌تواند کاری انجام بدهد و همان گونه که دو عضو سابق شورا کنار زده شد شما نیز برکنار خواهید شد.

وی ادامه داد: این اتفاقات و تهدیدی که از سوی این فرد می‌شود برایمان به هیچ عنوانی ارزش ندارد، اما آنچه که حائز اهمیت بوده این است که در پشت صحنه‌ها اتفاقاتی در جریان است که اگر ورود جدی نداشته باشیم و برخورد قاطعانه نداشته باشیم بی احترامی به رأی مردم خواهد بود و ما نیز این موضوع را برنمی‌تابیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: پس از طرح موضوع با شهردار شیراز اعلام کردم که این فرد کارمند شهرداری است و شهرداری باید مستقیماً ورود کند و اجازه ندهد که پرسنل مجموعه مدیریت شهری به کارمندان و اعضای شورا که نمایندگان مردم در شورای اسلامی هستند، اهانت کنند. از سوی دیگر طی تماس تلفنی که یک ماه گذشته با شهردار شیراز گرفتم اقدام و برخوردی با فرد اهانت کننده صورت نگرفت و نتیجه آن برخورد توهین‌آمیز با یکی دیگر از اعضای شورا بود.

اسکندری در خطاب به شهردار شیراز با طرح این پرسش اظهار کرد: جناب شهردار اینکه شما در مقام شهردار شیراز انتخاب شدید، این انتخاب را مدیون ۱۳ عضو شورای شهر شیراز هستید و اگر قرار باشد که هر گونه توهین و بی احترامی به اعضای شورا برای شما بی اهمیت باشد نشان دهنده انتخاب نادرست ما و یا درست انجام ندادن وظایف شما است!

وی ادامه داد: مردم شیراز بدانند در زمانی که به اعضای شورا توهین و بی احترامی می‌شود پس از آن اتفاقی نمی‌افتد و هیچکس کاری نمی‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در خطاب به رئیس شورا و شهردار شیراز تاکید کرد: اگر قرار است کارمندان متخلف شهرداری مورد حمایت قرار بگیرند و کسی به آنها کاری نداشته باشد؛ اعلام کنید تا ما هم کارمند متخلف، پر حاشیه و پر پرونده شویم تا شاید حمایتی صورت گیرد.

اسکندری تصریح کرد: اگر ما نتوانیم وظایف نماینده مردم بودن را انجام بدهیم چرا باید بر روی صندلی خدمت بنشینیم! شهردار شیراز مدیون مردم است و هر فرد و یا کارمند شهرداری بخواهد به رأی مردم بی احترامی کند شهردار شیراز باید برخورد جدی با این مسئله داشته باشد تا این موضوعات دیگر تکرار نشود.

وی تاکید کرد: اگر دیوار اعتماد بین اعضا شورا و شهرداری فرو بریزد شرایط برای هیچکس خوب نخواهد بود. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز از مردم درخواست کرد تمام تحرکات ۱۳ عضو شورای شهر شیراز را تا سال آینده برای برگزاری انتخابات زیر در نظر داشته باشند تا بدانند چه کسانی برای دوره بعد ورود خواهند داشت.

اسکندری اضافه کرد: با توجه به اینکه در دوره دوم تبلیغات مجلس شورای اسلامی هستیم شهردار شیراز باید پاسخگو باشد که چرا یک عضو کاندید اجازه دارد در تمام سازمان‌های تابعه شهرداری ورود داشته باشد و اقدام به تبلیغ کند و مابقی کاندیدها این فرصت را نداشته باشند. این در حالی است که این اقدام مصداق رانت و ظلم است.

/پایان متن/