مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس از آغاز عرضه خرما به صورت طرح تنظیم بازاری در این استان خبر داد.

سیدکاظم موسوی گفت: به‌مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان عرضه خرما طرح تنظیم بازار آغاز شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

او بیان کرد: در این طرح خرما کبکاب در ظرف‌های کریستالی یک کیلویی با کیفیت مناسب با نرخ ۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان و خرما مضافتی هر کیلو ۸۵ هزار تومان عرضه می‌شود که نسبت به نرخ بازار حداقل ۳۵درصد پایین‌تر است.

موسوی ادامه داد: برای عرضه در سطح استان فارس بیش از ۱۰۰نقطه از جمله مراکز عرضه مستقیم میوه از مزرعه تا سفره پیش‌بینی شده و امکان همکاری با فروشگاه‌های بزرگ برای عرضه خرمای طرح تنظیم بازار وجود دارد.

او اظهار کرد: کارگروه تنظیم بازار میوه شب عید و خرما با حضور دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله استانداری، جهاد کشاورزی، سازمان صمت و دیگر دستگاه‌های مرتبط مسئولیت راهبری تنظیم بازار را برعهده دارد و اتحادیه تعاون روستایی استان فارس نیز به عنوان بخش خصوصی مسئولیت اجرای طرح را بر عهده دارد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس در ادامه به تامین و توزیع میوه طرح تنظیم بازار پایان سال ۱۴۰۲ و نوروز ۱۴۰۳اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرح در استان فارس بیش از یک هزار تن سیب و پرتقال پیش‌بینی شده که پس از قیمت‌گذاری و بر اساس مصوبه کارگروه راهبری تنظیم بازار میوه طرح آغاز خواهد شد.

/پایان متن/