معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس از احصای مشکلات آزادراه شیراز-اصفهان برای نوروز در ستاد خدمات سفر استان خبر داد و گفت: با اخذ تدابیر مناسب این مشکلات باید به‌زودی برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصرکار محمد فرخ‌زاده در جلسه ستاد خدمات سفر استان فارس، نامناسب بودن تابلوهای راهنمای مسیر در آزادراه شیراز-اصفهان، کمبود مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی ثابت و موقت، فقدان امکانات مربوط به مدیریت بحران در مناطق سردسیر همچون مخازن نمک و ماسه در مناطق برف‌گیر و دارای برودت هوا، دسترسی نداشتن مناسب به شبکه تلفن همراه و اینترنت در طول مسیر و نبود جایگاه مناسب برای پلیس آزادراه را از جمله مشکلات آزادراه شیراز-اصفهان دانست.

وی با تاکید بر ضرورت تکمیل زیرساخت‌ها برای تأمین امنیت مسافران به‌خصوص از ساعت هشت شب تا هشت صبح در این بزرگراه از اداره کل راه‌وشهرسازی درخواست کرد هرچه سریع‌تر جلسه ویژه آزادراه با محوریت شرکت آزادراه‌ها، اپراتورهای تلفن همراه، پلیس راه و امنیت برگزار و نیازمندی‌های این محور به صورت عملی و نه در قالب صورت‌جلسه و بوروکراسی اداری احصا و مرتفع شود.

جانشین استاندار فارس در ستاد خدمات سفر با اشاره به استقرار پایگاه موقت اورژانس در آزادراه شیراز اصفهان، کمبود دوربین‌های پایش تصویری و کنترل سرعت در طول مسیر را همچنان یکی دیگر از معضلات این آزادراه برشمرد و اضافه کرد: مشکلات عمرانی ناشی از نقص فنی در اجرای برخی نقاط و جاری شدن چشمه‌های خودجوش و یخ‌زدگی در زمان بارندگی و برودت هوا و به تبع آن یخ‌زدگی معابر و امکان بروز تصادفات زنجیره‌ای باید به‌سرعت مرتفع شود.

فرخ‌زاده خاطرنشان کرد: افزایش جایگاه‌های سوخت، امکانات ایمنی و مناسب برای مدیریت بحران و استقرار ایستگاه‌های امداد و نجات از موارد مهم در بالا بردن کیفیت سفر برای میهمانان و هم‌استانی‌ها است.

وی ترافیک شهرک گویم را معضل جدی در مسیر آزادراه دانست و از مصوبه این ستاد برای آماده‌سازی و تعریض مسیر جنوب از سمت گویم به شهرک گلستان به‌منظور تسهیل در رفت‌وآمد توسط شهرداری شیراز و کنترل ترافیک توسط پلیس راهور خبر داد.

/پایان متن/