مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: بر اساس تفاهم و توافق صورت گرفته با بانک پاسارگاد، این بانک متعهد شد که تعداد پنج هزار فقره تسهیلات ساخت مسکن به متقاضیان استان پرداخت کند.

محمود رضا طالبان گفت: از سیاست‌های اولویت دار دولت مردمی سیزدهم ساخت مسکن است که یکی از روش‌هایی که به تولید مسکن کمک می‌کند پرداخت وام خود مالک است که در این شیوه مالک زمین خود مردم هستند که می‌توانند تسهیلات ساخت دریافت کنند.

او ادامه داد: در همین راستا و بر اساس توافق صورت گرفته با بانک پاسارگاد، این بانک متعهد شد که به تعداد پنج هزار واحد خود مالکی و همچنین ۹۹ ساله به متقاضیان ساخت مسکن در فارس تسهیلات بانکی پرداخت کند.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس اظهار کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس Saman.mrud.ir و ورود به بخش تسهیلات ساخت، اطلاعات خواسته شده را تکمیل و در ادامه نیز بانک پرداخت کننده تسهیلات را بانک پاسارگاد انتخاب کنند.

طالبان گفت: در گام نخست به متقاضیان این تسهیلات در کلانشهر شیراز پس از تکمیل پرونده چهار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می‌شود و پس از رسیدن میزان پیشرفت فیزیکی بنا به ۶۵ درصد، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال دیگر نیز از سوی بانک پرداخت خواهد شد.

او افزود: در شهر‌های کوچکتر نیز در گام نخست و پس از تکمیل پرونده سه میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می‌شود و در صورت رسیدن میزان پیشرفت فیزیکی بنا به ۶۵ درصد، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال دیگر نیز به متقاضی پرداخت می‌شود.

/پایان متن/