شهردار شیراز گفت: در راستای امیدآفرینی که بر عهده مدیریت شهری است کار جهادی توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز آغازشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در آیین افتتاح ایستگاه دولت و رحمت خط ۲ مترو و پل شماره ۳ احمد بن موسی(ع)-نواب-کمربندی گفت: در راستای امیدآفرینی که بر عهده مدیریت شهری است کار جهادی توسط دستگاه‌ها، شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز آغازشده است.

وی با اشاره سفر رئیس‌جمهوری و هیئت دولت به شهر شیراز عنوان کرد: در این سفر برنامه مهر تا مهر تنظیم کردیم و مقام عالی وزارت کشور طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی را به افتتاح، بهره‌برداری و یا آغاز عملیات عمرانی رسانید.

شهردار کلان‌شهر شیراز افزود: در آن مقطع زمانی ۵ ماه پیش توانستیم ۶۲ پروژه به ارزش ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تقدیم مردم کنیم.

اسدی با اشاره به اینکه بعد از سفر هیئت دولت جلسه‌ای در وزارت کشور تشکیل و چند شهردار کلان‌شهر و استانداران و فرمانداران ازجمله از شهر شیراز و استان فارس حضور داشتند، خاطرنشان کرد در آن جلسه وزیر کشور دستور دادند که در آستانه انتخابات و ششمین دوره خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هدف‌گذاری، تلاش و امیدآفرینی شود و از همان روز کار را شروع کردیم و با همکاری نیروهای خدوم شهرداری و پشتیبانی ریاست و اعضا شورا بسته بیش از ۵۰ هزارمیلیارد تومانی تهیه شد.

شهردار شیراز تصریح کرد: امروز با آمار و روایت ارقام ادعا داریم که هیچ دستگاه اجرایی به‌اندازه شهرداری پروژه افتتاحی و آغاز عملیات اجرایی ندارد.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز افزود: این اقدامات را وظیفه خود می‌دانیم و نتیجه تلاش شبانه‌روزی ۱۳ هزار نیروهای شهرداری، معاونین، شهرداران و مدیران بوده است.

وی یادآور شد: در دهه فجر با حضور نماینده دولت وزیر دادگستری، بزرگراه حضرت آیت‌الله حائری شیرازی به طول ۸ کیلومتر و بزرگراه شهید استوار به طول ۶ کیلومتر افتتاح و در خط سه مترو عملیات اجرایی دستگاه مکانیزه حفاری (تی بی ام) را شروع به کار کرد.

اسدی گفت: در هفته‌های گذشته آغاز عملیات ساخت تونل خط چهار، افتتاح مرکز نوآوری و فناوری شهرداری نیز داشتیم.

شهردار شیراز بیان کرد: همچنین ۴۴ هزار میلیارد تومان معادل ۳۵۰ پروژه باقی‌مانده است و از امروز تا برنامه هفته شیراز که ۶۰ روز است اگر هرروز برنامه افتتاح و بهره‌برداری بگذاریم زمان کم می‌آوریم چراکه پروژه‌های بی‌شمار دیگری تعریف کردیم که اضافه می‌شود.

اسدی این را مرهون لطف خدا، همت نیروهای شهرداری، شورای شهر و انسجام و وحدتی که در شهر شیراز حاکم است دانست و افزود: استاندار فارس و نماینده ولی‌فقیه در استان، دستگاه قضایی، نظارتی و انتظامی کمک کردند در محیطی بی حاشیه و کاری کارها را پیش ببریم.

وی گفت: در راستای امیدآفرینی هر هفته در شهرداری مناطق با حضور رئیس شورا و اعضا و معاونین جلسات ۴ ساعته و رودررو با مردم داریم که ۸۰ تا ۹۰ درصد مشکلات مردم را در همان شهرداری منطقه حل می‌شود.

اسدی ادامه داد: در مصلی نماز جمعه شیراز، مصلی شهرک گلستان، گویم و در مساجد و سازمان‌ها جای‌جای شهر میزهای خدمت داریم و مشکلات مردم را رسیدگی و برطرف می‌کنیم.

وی افزود: همچنین مراسم تقدیر از پاکبانان، پیاده‌روی خانوادگی چند ده‌هزارنفری برای ایجاد امید آفرینی داشته‌ایم و در حد امکانات در خدمت مردم و نظام هستیم.

وی در خصوص افتتاح مترو نیز گفت: ایستگاه دولت بااعتبار هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری و افتتاح می‌رسد که معماری بسیار ساده و زیبایی دارد.

وی در خصوص ایستگاه رحمت نیز گفت: این ایستگاه با اعتبار ۱۰۳۰ میلیارد تومان و پروژه تکمیل تونل غربی فاز اول خط دو مترو شیراز نیز با اعتبار ۲۵۳۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

اسدی با اشاره به افتتاح پل روگذر شماره سه تقاطع احمدبن موسی (ع)-نواب-کمربندی گفت: ۱۴.۵ هکتار تملک کلی این پروژه بوده است و ارزش پل سوم این پروژه با در نظر گرفتن تملک ۵۲۰ میلیارد تومان است.

/پایان متن/