مدیرکل تشخيص و وصول درآمد شهرداری شیراز از تمام فعالان حوزه ساختمان خواست تا جهت بهره‌مندی از تخفیفات ویژه، هرچه سریعتر نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام و علاوه بر بهره‌مندی از تسهیلات ایجاد شده تا پایان سال جاری، مشمول افزایش عوارض در سال آتی نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، امید گشتاسبی با اشاره به طرح پلکانی تخفیف پرداخت نقدی عوارض ساختمانی، صنفی (شغلی) و بهای خدمات شهرداری که از ۸ بهمن تا ۷ اسفندماه سال جاری با ۱۰ درصد تخفیف در حال اجراست، گفت: این طرح با تصویب شورای اسلامی شهر و اجرای شهرداری شیراز از اول سال تاکنون برای تشویق شهروندان جهت پرداخت نقدی عوارض است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با تصویب طرح بسته‌های تشویقی توسط شورای اسلامی شهر برای سازندگان، ۱۲ درصد تخفیف در نظر گرفته شده و با احتساب مجموع این تخفیفات جهت حوزه صنعت ساختمان در مجموع ۲۲ درصد است که موقعیت ویژه‌ای برای فعالان این حوزه محسوب می‌شود.

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز در ادامه‌ با اشاره به جشنواره خوش‌حسابی سال ۱۴۰۲ عنوان کرد: شهروندان تنها تا پایان سال ۱۴۰۲ فرصت دارند با پرداخت عوارض نوسازی، صنفی و خودرو خود، شانس حضور در جشنواره را نیز دریافت کنند که شهرداری شیراز در این رویداد بزرگ در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ با اجرای قرعه کشی جوایز بسیار ارزنده‌ای معادل هفت میلیارد تومان برای مودیان خوش حساب با احتساب امتیاز پرداخت هر شهروند در نظر گرفته است.

گشتاسبی گفت: حوزه‌های درآمدی مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز در اقدامی ویژه و برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده با توجه به نزدیک شدن به پایان سال ۱۴۰۲، از بهمن‌ماه در همه روزها حتی در روزهای پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴ و جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳ تا پایان سال جاری پذیرای شهروندان گرامی جهت وصول عوارض هستند.

وی همچنین افزود: با توجه به قانون درآمد پایدار شهرداری شیراز نسبت به ارسال لوایح مصوبات عوارض و بهای خدمات سال ۱۴۰۳ در موعد مقرر به شورای شهر جهت تصویب اقدام کرده و ضمن تصویب شورای اسلامی شهر و فرمانداری، به حوزه‌های مختلف ابلاغ شده است، همچنین جهت اعلان عمومی به شهروندان در ۲ نوبت روزنامه کشوری و استانی مورخ ۲۱ بهمن ماه و ۲۴ بهمن ماه به چاپ رسانده است.

این مقام مدیریت شهری شیراز در حوزه درآمدی شهرداری شیراز بیان کرد: بر همین اساس و با توجه به بند ۸ ماده یک قانون درآمد پایدار در سال آتی ۱۴۰۳ عوارض به میزان نرخ مصوب اعلامی “۴۵ درصد” افزایش خواهد داشت.

گشتاسبی از تمام فعالان حوزه ساختمان خواست تا جهت بهره‌مندی از تخفیفات ویژه که در جهت حمایت از تولید مسکن در راستای سیاست‌های عمومی دولت است، هرچه سریعتر نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام و علاوه بر بهره‌مندی از تسهیلات ایجاد شده تا پایان سال جاری، مشمول افزایش عوارض در سال آتی نشوند.

/پایان متن/