رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز از تداوم عملیات سازندگی در پروژه قائم رحمت احمدی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس علی حسین عباسی با تشریح جزییاتی از پیشرفت فنی این پروژه افزود: در پروژه قائم رحمت احمدی تعداد ۱۲ تیر پیش ساخته به طول ۳۵ متر داریم که تا کنون تعداد ۸ تیر آن آماده بهره برداری شده است.
وی در همین رابطه افزود: عملیات حفاری، سبدگذاری و بتن ریزی در ۵۴ شمع از مجموع ۸۸ شمع آن انجام و پس از هماهنگی با دستگاه های خدمات رسان مابقی بتن ریزی های نیز انجام می شود.
او با بیان اینکه هماهنگی با دستگاه های خدمات رسان (برق، آب مخابرات و….) از دلایل طولانی شدن روند اجرای پروژه ها می باشد، افزود: عملیات آرماتوربندی و بتن‌ریزی تیرهای پیش ساخته، حفاری‌ها، بتن ریزی شمع‌ها و قالب‌بندی دیوارها در دستور کار این سازمان است.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش اهداف اجرای پروژه قائم رحمت احمدی را برشمرد و اظهار داشت: تسهیل دسترسی به حرم مطهر احمدبن موسی (ع)، ایجاد تقاطع غیرهمسطح به منظور اتصال بلوارهای قائم و احمدی، تسهیل دسترسی به مرکز شهر از سمت جنوب، ایمن سازی مسیر و ترافیک روان در بولوار رحمت شرقی از جمله اهداف اجرای این پروژه است.
عباسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلاتی که در راستای اجرای این پروژه وجود دارد، افزود: برای جابجایی تاسیسات نظیر شبکه برق فشار قوی و متوسط زمان زیادی صرف شد و این در حالی است که به دلیل برخورد شبکه زهکش با سازه پل ناچار به تغییر در طراحی شدیم.
این مقام مسئول در پایان اظهار امیدواری کرد که پروژه قائم رحمت احمدی بر اساس برنامه زمان بندی پیش بینی شده به پایان رسیده و تقدیم شهروندان گرامی شود.

/پایان متن/