قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: استان فارس طی دو سال اخیر با جذب مواد خام محصولات کشاورزی به میزان ۳۰۰ هزار تن مقام دوم کشور را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علیرضا واحدی پور ضمن بیان این مطلب در مراسم افتتاح دو واحد سردخانه و بسته بندی میوه در شهرستان جهرم، افزود: در این مدت ۴۲ درصد کاهش ضایعات در محصولات کشاورزی و برای ۸۰۵ نفر اشتغال زایی داشته ایم.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، به ظرفیت های این شهرستان در تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات باغی اشاره کرد و افزود: با توجه به تولید میزان ۵۲۸ هزار تن محصولات باغی توسط باغداران فهیم و با دانش این شهرستان که شامل ۴۳۰ هزار تن مرکبات و ۴۵ هزار تن خرما می باشد و از طرفی در حال حاضر تعداد ۱۵ واحد سردخانه با ظرفیت ۶۰ هزار تن و تعداد ۱۶۵ واحد بسته بندی با ظرفیت ۳۵۰ هزار تن وجود دارد، جا دارد سرمایه گذاران علاقه مند به بخش کشاورزی در این زمینه فعالیت کنند.
واحدی پور افزود: در این شهرستان ۱۴۰ هزار تن لیمو ترش، ۲۲۵ هزار تن لیمو شیرین و ۲۵ هزار تن خرمای شاهانی تولید می شود و در سالجاری تاکنون میزان ۶ هزار تن خرما و پنج هزار تن مرکبات به کشورهای هند، مالزی، عمان و کشورهای اوراسیا صادر شده است.
وی در خاتمه گفت: به منظور حمایت از باغداران، تنظیم بازار میوه، کوتاه کردن دست واسطه ها و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، مجوز احداث سردخانه و بسته بندی ۱۰۰ تنی میوه برای باغداران به عنوان تولیدکننگان واحدهای کوچک مقیاس صادر می شود.

/پایان متن/