شهردار شیراز در آیین تجلیل از پاکبانان شیراز با عنوان سفیران پاکیزگی گفت: اگر کلان شهر شیراز به روایت آمار و ارقام یک روز آلوده ندارد یکی از علت های آن وجود سفیران پاکیزگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، در آیین تجلیل از پاکبانان و چهارمین سالگرد مراسم نارنجی پوشان که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار کلانشهر شیراز، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و جمعی از مسئولان شهری و استانی برگزار گردید از سفیران پاکیزگی و خانواده سه هزار و پانصد نفری پاکبانان شهرداری شیراز قدردانی بعمل آمد.

محمد حسن اسدی شهردار شیراز در این مراسم ضمن گرامیداشت اعیاد رجب، مبعث و دهه فجر افزود: شهر شیراز یک شهر تاریخی است و این کلان شهر در مقایسه با سایر شهرها ویژگی های زیادی را دارد و این افتخار بزرگی برای مجموعه مدیریت شهری و مسئولیت ما را سنگین تر خواهد کرد.

شهردار شیراز با اشاره به شیراز سومین حرم اهل بیت(ع)، شهر باغات سرسبز قصردشت و شهر حافظ و سعدی، اضافه کرد: شهر شیراز با کسب عنوان افتخار آمیز پایتخت محیط زیست آسیا در میان تمام شهرهای آسیا، هر شخص عامی می داند که پایتخت محیط زیست یکی از عوامل انتخاب آن داشتن سفیران پر تلاشی است که به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم شهر هستند.

اسدی ادامه داد: اگر کلان شهر شیراز به روایت آمار و ارقام یک روز آلوده ندارد یکی از علت های آن وجود سفیران پاکیزگی است و دست تک تک آنها را به گرمی می فشارم.

وی اضافه کرد: امروز با همراهی شما سفیران، شهروندان، پرسنل خدوم شهرداری، شورای اسلامی شهر شیراز، استاندار فارس و همراهی نماینده ولی فقیه در استان فارس، دستگاه های قضایی، امنیتی و انتظامی و خدماتی توانستیم در دهه پرفروغ فجر افتخاری بی نظیر ثبت کنیم که قریب بر ۵۰۰ پروژه در قالب ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه قابل افتتاح و بهره برداری و ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ زنی را تقدیم مردم شریف شیراز نماییم.

شهردار شیراز با اشاره به افتتاح بخشی از بزرگراه آیت الله حائری شیرازی و آغاز عملیات اجرایی حفاری مکانیزه خط ۳ مترو و بهره برداری از بزرگراه شهید استوار و دو ایستگاه قطار شهری تا پایان سال جاری، افزود: از نظر تعداد، حجم، اعتبارات و پروژه های نیم تمام، در سال جاری اقدامات بی نظیری انجام شده و این در حالی است که امروز ما در جنگ و بحران اقتصادی هستیم، اما هیچ یک از این اتفاقات موجب نشده که ما از رسالتی که بر عهده داریم عقب نشینی کنیم.

اسدی ادامه داد: شیراز شهر جهانی صنایع دستی است و این کلان شهر عضو اصلی متروپلیس و عضو هیئت مدیره شهرهای تاریخی جهان بوده و این افتخارات بزرگی است.

وی با اشاره به در پیش رو بودن ۲۲ بهمن و چهل و پنجمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی از شهروندان درخواست کرد تا همچون سنوات گذشته با حضور پر شکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

شهردار شیراز در ادامه تصریح کرد: طی دو هفته آینده، دو انتخابات سرنوشت ساز مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را پیش روی داریم و وظیفه همه ما این است که دین خود را به کشور و انقلاب ادا نموده و در انتخابات یازدهم اسفند ماه شرکت کنیم.

در این دوره از مدیریت شهری، شهرداری شیراز بسیار خوش درخشید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس در چهارمین مراسم تجلیل و قدردانی از پاکبانان شیراز با عنوان سفیران پاکیزگی، اظهار کرد: در ایام دهه فجر پروژه های بزرگی تقدیم مردم استان فارس و شهر شیراز شد.

وی افزود: در ایام دهه فجر سال جاری بیش از یک هزار و ۶۰۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد تومان اجرا که نسبت به سال گذشته دو برابر و در مقایسه با سال ۱۴۰۰ شش برابر افزایش یافته است.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه در هفته دولت سال جاری و همزمان با سفر هیئت دولت به استان فارس بیش از ۲۵۰ پروژه عمرانی بزرگ مقیاس عملیات اجرایی آنها با اعتبار ۷۰ هزار میلیارد تومان به پایان رسید، اضافه کرد: بخش عمده ای از پروژه ها در حوزه بهره برداری و افتتاح آزاد راه، بیمارستان و چندین پروژه بزرگ عمرانی و فرهنگی در حوزه مدیریت شهری، زیست محیطی و پسماند بوده است.

رضایی کوچی تاکید کرد: در ایام دهه فجر پروژه های افتتاح شده از سوی مدیریت شهری به عنوان دستاورد بزرگ این مجموعه بود که پروژه های حوزه های حمل و نقل همچون ایستگاه های مترو، بزرگراه و چند پروژه عمرانی را در بر می گرفت.

وی ادامه داد: در حوزه عمرانی، استانداری فارس با ارزیابی شاخص ها می توان گفت در این دوره از مدیریت شهری، شهرداری شیراز بسیار خوش درخشید که این موضوع نشان از برنامه ریزی، مشارکت، همراهی و همدلی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با شهردار شیراز و پرسنل خدوم آن است.

رضایی کوچی در ادامه به تشریح وضعیت پروژه های ریلی استان اشاره و تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی بزرگترین پروژه ریلی کشور با احداث راه آهن شیراز بوشهر به طول ۶۴۵ کیلومتر طی چهار سال آینده احداث و به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: در این راستا همچنین احداث راه آهن شیراز به اهواز در دستور کار است و علاوه بر اینکه توسعه استانی و منطقه ای را در بر دارد برای کلان شهر شیراز نیز بسیار حائز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در پایان اضافه کرد: تکمیل و توسعه پروژه های حمل و نقل کلان شهر شیراز همچون عملیات تکمیل خط دو مترو و عملیات اجرایی خطوط ۳ و ۴ مترو از برنامه هایی است که طی چند سال آینده دنبال می شود و به بهره برداری می رسد.

با نریختن زباله بر روی زمین باعث خم شدن قامت پاکبانان نشویم

خوشبخت سرپرست معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: شهر شیراز این افتخار را دارد که پرچم دار عنوان کسب پایتخت زیست محیطی آسیا باشد و یکی از مولفه های این انتخاب، حوزه مدیریت پسماند و پاکیزگی شهر شیراز است.

روح الله خوشبخت در چهارمین مراسم تجلیل و قدردانی از پاکبانان شیراز با عنوان سفیران پاکیزگی که در محل ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب(ره) برگزار شد، اظهار کرد: چهارمین جشن ویژه پاکبانان نارنجی پوش شهر شیراز به مناسبت دهه فجر با حضور و همت شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

وی افزود: در ماه گذشته کلان شهر شیراز به عنوان پایتخت زیست محیطی شهرداری های آسیای انتخاب که یکی از مولفه های این انتخاب، حوزه مدیریت پسماند و پاکیزگی شهر شیراز است.

روح الله خوشبخت سرپرست معاونت محیط زیست و خدمات شهری و رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز اضافه کرد: سه هزار و پانصد نفر از نیروهای خدوم و پر تلاش سازمان مدیریت پسماند اعم از پاکبانان، رانندگان، کارگران جمع آوری زباله، سر کارگران و بانوان حاضر در کانکس های جمع آوری مواد بازیافتی در این جشن بزرگ حضور داشتند.

خوشبخت ادامه داد: در مجموعه سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز اقدامات زیست محیطی موثر بسیاری در شهر شیراز، همچون محل دفن مهندسی بهداشتی، خطوط تفکیک در مقصد، سلول های مراکز دفن مهندسی بهداشتی، آزمایشگاه تخصصی، یک هزار فضای سبز اختصاصی پیرامونی و برای اولین بار در کشور تولید انرژی از پسماند، در یک دهه گذشته با همکاری سفیران پاکیزگی اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: شهر شیراز این افتخار را دارد که پرچم دار عنوان کسب پایتخت زیست محیطی آسیا باشد.

سرپرست معاونت محیط زیست و خدمات شهری و رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز هدف از برگزاری این جشن را تقدیر از زحمات پاکبانان عنوان و اظهار کرد: در این جشن به منظور تقدیر از خدمات این نیروهای پر تلاش، هدیه ای از سوی شهرداری شیراز در قالب برگزاری قرعه کشی سفر به مشهد مقدس به همراه خانواده محترم این عزیزان به عنوان هدیه روز مبعث تقدیم پاکبانان شد.

خوشبخت تاکید کرد: اگر حضور و زحمت این نیروهای پر تلاش نباشد، شاهد شهری تمیز نخواهیم بود. این در حالی است که یکی از مولفه های اصلی شهر شیراز پاکیزگی آن است و هر ساله با نظر سنجی که در ایام سال نو از میهمانان نوروزی صورت می گیرد از پاکیزگی این کلان شهر به عنوان اولین مولفه نام برده می شود.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز اظهار امیدواری کرد: با نریختن زباله بر روی زمین باعث خم شدن قامت پاکبانان نشویم.

/پایان متن/