آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی۳۴ پروژه با اعتبار۶هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر به همت شهرداری شیراز و با حضور وزیر دادگستری به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، عصر امروز جمعه ۱۳ بهمن با حضور وزیر دادگستری؛  محور جنوبی بزرگراه آیت الله محی الدین حائری شیرازی و سالن ورزشی بعثت و همزمان پروژه های مناطق یک و شش به افتتاح و بهره برداری رسید.

وزیر دادگستری در این مراسم گفت: امروز در شهر شیراز شاهدیم که یک موضوع مهمی موجب شده است کارهای استان پیش رود و منجر به امیدافرینی شود و آن هم برادری و تعامل بین دستگاه های مختلف و شهرداری است و نمونه آن ۳۵ هزار میلیارد تومان پروژه در سطح استان است که همزمان با دهه فجر افتتاح می شود.

امین حسین رحیمی با اشاره به همکاری شورای شهر و  شهرداری شیراز عنوان کرد: این همکاری موجب پیشرفت پروژه ها و تحقق خواسته های مردمی می شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: همین مسیر ادامه یابد استان فارس و شهر شیراز که لایق بیشتر از این هستند روز به روز شاهد  ارائه خدمات بهتری به مردم خواهیم بود و به ویژه در دهه فجر، آرمان ها و اهداف امام محقق شود.

وی افزود: از استاندار فارس و مدیرکل دادگستری فارس که نماینده دو قوه اجراییه و مقننه هستند و همچنین شهرداری شیراز که در پروژه های شهری حضور دارند تقدیر و تشکر دارم.

وزیر دادگستری تصریح کرد: این همکاری بین قوه مقننه و مجریه بویژه در مجتمع های شوق زندگی که با همکاری دستگاه های مختلف است جای تقدیر دارد و معتقدیم این مجتمع های شوق زندگی در سراسر کشور باید تشکیل شود.

آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی۳۴ پروژه شهرداری شیراز

همدلی و وحدت شورای شهر و شهرداری شیراز منجر به پیشبرد پروژه ها شده است

استاندار فارس گفت: شهرداری شیراز پروژه های مهم مختلفی در مناسبت های مختلف دارد  و شاهد حضور پررنگ ان در مناسبت های مختلف هستیم.

محمدهادی ایمانیه بیان کرد: در برخی از شهرهای کشور به دلیل اختلاف نظر شورا و شهرداری منجر به کند شدن پروژه ها می شود اما در شیراز این موضوع وجود ندارد و شاهد وحدت و همدلی و روند خوب اجرای پروژه ها هستیم.

وی افزود:  امید است این پروژه ها به خوبی و همکاری ادامه داشته باشد و شاهد پیشرفت و بهتر پروژه ها باشیم.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: خط سوم انتقال آب شیراز نیز بزودی توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) آغاز می شود و در خصوص  راه اهن شیراز و بوشهر نیز ۱۰ قطعه به قرارگاه واگذار و زودتر به دست مردم برسد.

آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی۳۴ پروژه شهرداری شیراز

افتتاح محور جنوبی حضرت آیت الله شیرازی به طول ۸ کیلومتر 

شهردار شیراز در این مراسم گفت: ۴ ماه پیش هیئت دولت به استان فارس و شهر شیراز سفرداشتند و توسط شورای شهر و شهرداری شیراز برنامه مهر۱۴۰۱ تا مهر۱۴۰۲ تدوین و در این مدت  ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه تقدیم به مردم شیراز شد.

محمدحسن اسدی خاطرنشان کرد: در ادامه وزیر کشور به جهت امید آفرینی و اینکه در آستانه انتخابات مجلس دوازدهم و خبرگان رهبری ششم هستیم بر امید آفرینی تاکید داشتند و لذا در راستای امید افرینی ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح و ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه تعریف شد و به بیش از ۵۸ هزار میلیار  تومان ارتقا پیدا کرد.

اسدی بیان کرد: این مهم نتیجه نتیجه همدلی، وفاق در سطح استان و شهر شیراز و در راس  آن استاندار فارس و امام جمعه شیراز است.

شهردار شیراز تصریح کرد: افتتاح محور جنوبی حضرت آیت الله شیرازی به طول ۸ کیلومتر با ۴ تونل به ارزش ۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان و مجموعه ورزشی بعثت و سالن ورزشی تنیس روی میز در شهر شیراز از مهم ترین  پروژه هایی است که همزمان با دهه فجر به افتتاح رسید.

پروژه های شهرداری شیراز از نظر کمی و کیفی بی نظیر است

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز نیز گفت: شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت از دیرباز مهم ترین شهر و شهر فرهنگ و هنر و ادب بوده است و لذا اهمیت شهر شیراز در چهارراه جنوبی کشور و ابعاد مختلف علمی فرهنگی تاریخی و مباحث گردگشری و  علمی و… بوده است.

رضا محمدیان افزود: طی یکسال گذشته شهرداری شیراز از نظر تعداد پروژه ها از نظر کمی و کیفی کم نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه محور جنوبی آیت الله حائری از نظر فنی مباحث زیادی داشت و امروز این راه به بهره برداری رسید و در نیمه اول سال آینده ضلع شمالی به بهره برداری می رسد.

عضو شورای شهر شیراز گفت: امروز در شهر شیراز تعداد پروژه های عمرانی و ابعاد آن نشان می دهد که اگر بحث های حاشیه ای کنار گذاشته شود می شود کارهای بزرگی انجام داد و مردم قدردان خوهند بود.

به گفته محمدیان نیاز است امروز طراوت و امید و شادابی با اجرای پروژه های مختلف به مردم داده شود.

آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی۳۴ پروژه شهرداری شیراز

پروژه آیت الله حائری ادامه یک محور مواصلاتی مهم شهر شیراز است

سردار زمانی؛ معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا” ص” نیز گفت:  پروژه آیت الله حائری ادامه پروژه شهید سلیمانی و یک محور مواصلاتی مهم در شمال شهر شیراز به عنوان اتصال شمال غرب به شمال شرق شیراز و ترافیک روان شهر است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه از نظر فنی خاص بود و رانش هایی که در کوهسار مهدی شاهد بودیم وضعیت خاصی را به این پروژه داد و با توان مهندسی  که در مجموعه کشور، شهرداری وقرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) وجود داشت موفق به اجرای آن شدیم و رانش ها مهار شد.

زمانی خاطرنشان کرد: ضلع شمالی این پروژه در سال آینده به افتتاح خواهد رسید و ۳.۵ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه در این پروژه داشتیم که یک رکورد است.

وی یادآور شد: قرارگاه سازندگی در بیش از ۴۰۰ پروژه در ۳۱ استان کشور مشغول خدمت است و ۲ پروژه بزرگ دیگر زیرگذر گویم و ادامه خط فاز دو از میدان امام حسین تا کلبه سعدی در شیراز  امید است در رمانبندی به افتتاح برسد. ‌

/پایان متن/