معاون فرهنگی شهرداری شیراز از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۰ پروژه به ارزش ۳۱۳ میلیارد تومان در دهه فجر خبر داد و گفت: کلنگ‌زنی ۶ سالن ورزش، هر یک با زیربنای هزار و ۵۷۰ مترمربع و به ارزش ۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال در دهه فجر انجام خواهد شد و ظرف ۱۸ ماه به بهره‌برداری می‌شوند.

محمدعلی چوبینی در سلسله نشست‌های روایت امید با موضوع تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی دهه مبارک فجر ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته، اظهار کرد: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز تلاش می‌کند از تصدی‌گری در انجام کارها دور شود و تسهیلگری را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه در فضاسازی شهری برای مناسبت‌هایی مانند دهه فجر باید رویکردی مردم پایه داشته باشیم و از ظرفیت‌های مردمی برای این کار استفاده کنیم، افزود: سازمان فرهنگی شهرداری در دهه فجر امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار متر ریسه پرچم و ۲۰۰ عدد کتیبه با شعارهای انقلابی، بیش از ۳ هزار متر بنر و حدود ۶۰ هزار عدد پرچم در اندازه‌های مختلف را نصب و توزیع خواهد کرد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز همچنین از تهیه و نصب ۶ هزار متر بلندگو در سطح شهر به مناسبت ۲۲ بهمن خبر داد و تصریح کرد: اعتبار صرف شده برای انجام این اقدامات رقمی بالغ بر ۶ میلیارد تومان بوده است.

چوبینی در ادامه به آخرین وضعیت تبدیل ساختمان قدیم شهرداری شیراز به موزه بلدیه اشاره و خاطر نشان کرد: کار نقشه برداری، طراحی، تأسیسات و سناریو نویسی برای موزه آغاز شده است و در حال عقد قرارداد با شرکت مشاور اجرای طرح هستیم.

وی با بیان اینکه در این موزه از شکل‌گیری شهر کنونی شیراز تا آینده این کلان شهر قابلیت روایت شدن دارد، افزود: در این مکان فضای تشریفات و ملاقات‌های رسمی شهردار و دیگر مسئولان طراحی می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اظهار امیدواری کرد: ساختمان‌های قدیمی محدوده میدان شهرداری مانند مدارس، ساختمان دادگستری و بانک به موزه‌های تخصصی مثل موزه آموزش و پرورش، موزه دستگاه قضا، موزه و بانک تبدیل شوند تا این منطقه به عنوان یک بافت تاریخی فرهنگی کاربری‌های تازه‌تری از نوع موزه نیز پیدا کند.

چوبینی در ادامه از پیشرفت ۹۵ درصدی و قابل افتتاح بودن باغ کودکانه شیراز خبر داد و اظهار کرد: امید است مراحل نهایی کار و بهره برداری از این باغ تا خرداد سال آینده انجام شود.

وی همچنین از برگزاری دو راهپیمایی بزرگ خانوادگی در غرب و شرق شیراز خبر داد و افزود: روز سیزدهم بهمن ماه در غرب و روز بیستم بهمن ماه در شرق شیراز این راهپیمایی‌ها انجام می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزاری جشنواره سرود شیراز با حضور دانش آموزان به همراه برپایی کارگاه‌ها و مسابقات مختلف در محلات و فرهنگسراهای شهر را از دیگربرنامه‌های این سازمان برای ایام دهه فجر اعلام کرد.

چوبینی با بیان اینکه در مجموع در دهه فجر ۱۰ پروژه با اعتبار ۳۱۳ میلیارد تومان به صورت افتتاح یا کلنگ‌زنی تقدیم شهروندان شیرازی خواهد شد، ادامه داد: کلنگ زنی سالن ورزشی در پارک شکوفه، سالن ورزشی در محله سعدی، سالن ورزشی در خیابان وحدت، سالن ورزشی در شهرک سامان، سالن ورزشی در خیابان شهید فرصتیان، ساختمان کافه کتاب و پارک اوتیسم از جمله پروژه‌های کلنگ زنی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در ایام دهه فجر خواهد بود.

معاون فرهنگی شهردار شیراز با تاکید بر اینکه یکی از رسالت‌های سازمان فرهنگی در زمینه هنری و فرهنگی تقویت گروه‌های مردمی و حلقه‌های میانی است، تصریح کرد: ما از گروه‌هایی که ایده‌ها و کارهای فاخری دارند استقبال می‌کنیم و از آنها حمایت خواهیم کرد.

/پایان متن/