در راستای تشویق شهروندان و فرهنگ‌سازی جهت پرداخت به موقع عوارض ششمین جشنواره خوش‌حسابی عوارض سال ۱۴۰۱ کلان‌شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی شهردار کلان‌شهر شیراز در این آیین با اشاره به اقدامات خوبی که به مناسبت ایام دهه فجر توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز صورت گرفته است، اظهار کرد: شیراز به آسانی به دست ما نرسیده و شاید هیچ شهری در ایران و کمتر شهری در جهان، دارای آوازه و شهرتی همچون شیراز باشد و باید قدر این شهر را بدانیم.

وی با اشاره به قدمت چند هزار ساله شهر شیراز افزود: این شهر با داشتن بناهای میراثی متعدد و به واسطه فرهنگ شیرازی در صفات مهربانی، نجابت و مهمان دوستی با شهرهای دیگر متفاوت است، پس باید برای پیشرفت روزافزون این کلان شهر، تلاش شود.

شهردار کلان‌شهر شیراز، شهرداری را یک نهاد درآمد و هزینه معرفی و تصریح کرد: شهرداری فقط با مشارکت مردم اداره شده و هیچ اعتباری از خزانه دولت و درآمدهای نفتی دریافت نمی‌کند، پس اگر امروز با تمام توان و قدرت فعالیت می‌کند و دارای اعتبار خوبی است، صرفا با مشارکت و همیاری شهروندان شیرازی است.

اسدی خاطرنشان کرد: ششمین جشنواره خوش حسابی به پاس قدردانی از مشارکت اشخاصی است که تا انتهای سال ۱۴۰۱، قبوض عوارض نوسازی، خودرویی و شغلی را پرداخت کرده‌اند.

وی افزود: در این برنامه، به این افراد که سهم خود را در اداره شهر ادا کرده اند، جوایزی به ارزش ۵ تا ۵۰ میلیون تومان به قید قرعه اهدا می‌شود و ارزش کل این جوایز حداقل ۴.۵ میلیارد تومان است که بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز به شهروندان خوش حساب به قید قرعه پرداخت می شود.

اسدی همچنین از شهروندان درخواست کرد تا نسبت به شهر خود بی تفاوت نباشند و در ادامه گفت: باید به دنبال فرهنگ‌سازی و تشویق افرادی باشیم که در قبال شهر، احساس مسئولیت کرده و همراهی خود را با پرداخت به موقع عوارض اثبات کرده‌اند.

شهردار کلان‌شهر شیراز، همچنین درخصوص عوارض سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: برای افرادی که تا پایان سال جاری، قبض عوارض نوسازی، خودرویی، پسماند وشغلی خود را واریز کنند، با مجوزی که از شورای اسلامی شهر گرفته شده است، جوایز خوش حسابی با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

اسدی همچنین از شهروندان و مسئولین مربوطه خواست تا در ترویج و اشاعه این امر کوشا بوده و نهایت تلاش خود را برای ایجاد مشارکت همگانی داشته باشند تا سال آینده، این معادله معکوس شده و شاهد مشارکت ۸۰ درصدی شهروندان باشیم چرا که مردم شیراز با این خصوصیات اخلاقی بارز خود، باید درصد بالایی در مشارکت و همکاری با شهرداری برای پیشرفت شهر زیبای شیراز داشته باشند.

منابع مالی شهرداری با دریافت عوارض از مردم در شهر مصرف می‌شود

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز نیز در این جشنواره طی سخنانی اظهار کرد: شهرداری شیراز هر سال، برای شهروندانی که عوارض نوسازی، صنفی، خودرویی خود را پرداخت می کنند، جشنواره خوش حسابی برگزار می‌کند.

حمیدرضا اسماعیلی با بیان اینکه دستیابی به درآمدهای پایدار برای توسعه شهر شیراز امری مهم و ضروری است، تصریح کرد: منابع مالی شهرداری با دریافت عوارض از مردم تأمین و همین پول‌ها برای ارائه خدمات در شهر مصرف می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را افزایش مشارکت مردم در اداره امور شهر و تأمین بخشی از هزینه‌های آن عنوان و خاطرنشان کرد: شهروندان با پرداخت به‌موقع عوارض، قدم‌های بزرگی در اداره شهر برمی‌دارند و روند توسعه و آبادانی این شهر تاریخی، مذهبی و گردشگری را سرعت می‌بخشند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به جشنواره خوش حسابی سال ۱۴۰۳ که در هفته شیراز برگزار خواهد شد، تصریح کرد: این جشنواره خوش‌حسابی برای هفتمین بار و به‌ منظور مشارکت بیشتر شهروندان در توسعه و آبادانی شهر با پرداخت نقدی عوارض نوسازی، صنفی و خودرو برگزار می‌شود و در آن به قید قرعه به افرادی که با شهرداری همراه بوده اند، جوایزی به ارزش هفت میلیارد تومان اهدا خواهد شد.

/پایان متن/