عضو شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی این شورا به بیان توصیه‌هایی در باب انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی پرداخت.

مهدی طاهری در نطق پیش از دستور جلسه علنی با اشاره به اینکه ایام سخت و در عین حال سرنوشت سازی را در تاریخ بشریت پشت سرمی‌گذاریم، گفت: برای غزه که نماد بین‌المللی مقاومت است، اعداد به غصه‌ بی پایان ملتی مظلوم و مقتدر در دل آزادگان جهان تبدیل شده‌اند.

وی افزود: ۲۴ هزار شهید و ۶۰ هزار مجروح، در شهری که روزانه ۳۰۰ نفر بیگناه و بی دفاع در آن به خاک و خون کشیده می‌شوند و آرام آرام به تلی از خاک تبدیل شده است و گویی قصد دارند تا آن‌را از روی زمین محو کنند. اما آیا مساله لاینحل امپراتوری غرب و ارتجاع عرب در این ۷۰ سال، نفس کشیدن این اطفال و زنان و مردان بیگناه بر روی کره خاکی بود؟ خنده‌هایشان و بازی کودکانشان شما را آزار می‌داد؟

طاهری، فلسطین را نماد صبری افسانه‌ای در عالم بشریت عنوان کرد و گفت: انسان‌های آزاده جهان که در بند رسانه‌های افسونگر غرب نمانده‌اند، خیابان‌های شهرهای عالم را مملو از جمعیت ساخته و همه فریاد فلسطین آزاد را سر می‌دهند. انتقام سخت، بیش از همه به تدبیر و صبر نیاز دارد و میدان نبرد، آوردگاه آزمودن تدبیرهاست و نه غلیان احساسات. به سخن رهبر فرزانه‌مان ایمان داریم که این رژیم غاصب، رفتنی است.

وی در ادامه به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات اشاره و اظهار کرد: ایشان در بیان شاخص‌های کاندیدای اصلح برای مجلس شورای اسلامی، خطاب به ملت ایران توصیه کردند که وعده‌های غیرعملی و بزرگ دادن، ملاک انتخاب نباشد.

طاهری افزود: باید رأی خود را به کسانی معطوف کنیم که دین و اخلاق را مد نظر قرار داده و احساس مسئولیتی عمیق از ورود به قوه مقننه دارند و به کسانی که مرزبندی خود با دشمن را روشن کرده‌اند، به آنها که مصالح کلی نظام را به مصالح منطقه‌ای ترجیح دهند و به آنها که اهل صبر و بصیرت‌اند، فساد ستیز هستند و از اشرافی‌گری پرهیز دارند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: به جوانان انقلابی اهل رسانه و بسیج فضای مجازی پیشنهاد دارم تا سامانه‌ای را راه اندازی کنند تا هر کاندیدا تمامی وعده‌هایش را به عنوان سندی در آن ثبت و ضبط کند تا همواره در دسترس موکل‌های آنها باشد.

وی ادامه داد: این توصیه را به برادران و خواهران که کاندیدای ورود به مجلس هستند دارم که اگر به قدرت صندلی‌های مجلس می‌اندیشید که سخت در اشتباهید. زیرا در حقیقت آن کرسی چیزی جز جایگاه زحمت، مجاهدت و خدمت به مردم نیست.

به گزارش ایسنا، طاهری عضو شورای اسلامی شهر شیراز در پایان به جمله دیگری از مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان هماهنگی میان افکار، عقاید و شعارها با کارکرد و عمل افراد در جامعه را یکی از مصادیق مهم اصلاح ذات البین و نظم دانسته و فرموده‌اند «اگر در جامعه‌ای رفتارها و عملکردها بر اساس مبانی فکری و عقیدتی جامعه شکل نگیرد، موجب ایجاد نفاق عمومی در جامعه خواهد شد.»

/پایان متن/