شهردار منطقه هفت شیراز از احداث یک پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در ارائه خدمات به شهروندان در هنگام بروز حوادث در این منطقه خبر داد.

علی امینی  در سلسله نشست‌های روایت امید با موضوع تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی دهه مبارک فجر در منطقه هفت شهرداری شیراز، اظهار کرد: وسعت منطقه هفت یک هزار و ۷۱۶ هکتار است که از این میزان ۱۷ هزار هکتار حریم است.

وی افزود: این منطقه پانزده محله و ۲۳۹ هکتار بافت فرسوده دارد با ۱۴۳ هزار نفر جمعیت، هشت درصد جمعیت محدوده خدماتی در شهر شیراز را شامل می‌شود و بیست درصد مساحت محدوده خدماتی در این منطقه قرار دارد.

شهردار منطقه هفت شیراز خاطر نشان کرد: در ایام دهه فجر بالغ بر ۲۰ پروژه کلنگ زنی و افتتاح می‌شود که ۹ پروژه با اعتبار ۱۰۲ میلیارد تومان افتتاح و ۱۱ پروژه با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان پروژه کلنگ زنی می‌شود.

امینی افزود: در مجموع اعتبار اجرایی پروژه‌ها بالغ بر ۲۸۳ میلیارد تومان است.

وی در ادامه به تشریح پروژه‌های قابل افتتاح در ایام دهه فجر پرداخت و تصریح کرد: اجرای آسفالت و بهسازی و زیر سازی معابر محله دست خضر در قالب پروژه محرومیت زدایی با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان، تراش و ترمیم روکش آسفالت با هزینه ۱۱.۵ میلیارد تومان، عملیات لوله گذاری بتنی خیابان سهل آباد شرقی به طول ۲۶۰ متر و با اعتبار ۴ میلیارد تومان و اجرای زمین ورزشی که شامل زمین فوتبال، والیبال و تجهیزات ورزشی به متراژ دو هزار و ۸۰۰ متر مربع و با اعتبار ۸.۶ میلیارد تومان، لوله گذاری دفع آب‌های سطحی در سطح منطقه، پیاده رو سازی و مسیر دوچرخه سواری در بلوار شهید استوار از جمله این پروژه‌ها است.

شهردار منطقه هفت شیراز همچنین به تشریح پروژه شهید استوار پرداخت و افزود: طول این پروژه شش کیلومتر است که در چهار فاز از سال‌های گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده است و در ایام دهه فجر افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

امینی تاکید کرد: این پروژه در دو فاز یک و سه توسط شهرداری منطقه هفت کلیه مراحل تملک، فضای سبز و ایجاد پیاده راه طراحی و اجرا شده است و فاز دوم آن توسط سازمان عمران و شهرداری منطقه هفت اجرا شده است.

وی اضافه کرد: فاز یک این پروژه شامل مسیر دوچرخه سواری و پیاده رو است که مساحتی به میزان ۱۱ هزار متر مربع را شامل می‌شود.

شهردار منطقه هفت شیراز تاکید کرد: برای اجرای این پروژه در مجموع با هزینه احداث و تملک ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

امینی با اشاره به اینکه کلنگ زنی پروژه‌های منطقه در ایام دهه فجر در سطح متوسط، کوچک و بزرگ مقیاس است، ادامه داد: نگاه ما به این منطقه در سطح وسیع‌تر است تا بتوان سرانه خدمات منطقه را افزایش داد.

وی افزود: منطقه هفت در گذشته شامل سکونت گاه‌هایی بوده است که طی سال‌های اخیر به این منطقه الحاق شده است و در جهت ارائه سرانه بخش خدمات مناسب و ایجاد زیر ساخت، وظیفه بزرگی را بر عهده شهرداری گذاشته شد. لذا الحاق این سکونت گاه‌ها به شیراز موجب شد از سوی شهرداری شیراز هزینه و انرژی بسیاری برای ارائه و تأمین زیر ساخت‌ها و ایجاد سرانه مناسب خدمات در شهر شیراز صرف شود.

شهردار منطقه هفت شیراز تصریح کرد: در این راستا اغلب پروژه‌های تعریف شده در سطح این منطقه پروژه‌های زیرساختی است.

امینی همچنین از احداث یک پایگاه چند منظوره بحران در این منطقه خبر داد و افزود: به دلیل وسعت و تراکم جمعیتی که این منطقه دارد و در صورت وقوع بحران باید پاسخگوی شهروندان این منطقه باشیم، بر آن شدیم تا در سطح منطقه یک انبار و پایگاه چند منظوره مدیریت بحران احداث شود که عملیات کلنگ زنی این پایگاه چند منظوره در ایام دهه فجر انجام می‌شود.

اجرای عملیات لوله گذاری بتنی دفع آب‌های سطحی در محلات مختلف منطقه، پیاده رو سازی و مناسب سازی دو محله سهل آباد و احمد آباد با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان، احداث بوستان، اجرای عملیات آسفالت و زیر سازی معابر و محلات کم برخوردار همچون بلوار اتحاد، محله صغاد و سهل آباد از جمله پروژه‌های قابل کلنگ زنی در منطقه هفت بود که شهردار این منطقه به آنها اشاره کرد.

/پایان متن/