نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خواستار تقویت صادرات صنایع دستی به‌منظور ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در میان فعالان این عرصه شد.

به گزارش عصر کار و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، علیرضا پاک‌فطرت در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس گفت: سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس با استقبال گرم مردم روبه‌رو شد و مردم اینجا حضور پیدا کردند تا اقوام ایرانی را ببینند و از سنت‌ها، غذاهای ایرانی‌اسلامی و آداب رسوم آن‌ها باخبر شوند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: این نمایشگاه‌ها می‌تواند زمینه ای برای گسترش و آشنایی فرهنگ کشور ایران، برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

او با بیان اینکه تولیدات صنایع‌دستی در این نمایشگاه بسیار فاخر است، افزود: به نظر می‌رسد که دولت باید برای اشتغال بیشتر و صادرات صنایع دستی بهتر کمک کند تا تولیدات و محصولات هنرمندان این بخش به فروش برسد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید کمک کنیم تا بتوانیم بخش صادرات صنایع دستی را قوی‌تر و قسمت بازرگانی آن را فعال‌تر کنیم تا مشکلات تولیدکنندگان این عرصه حل شود.

پاک‌فطرت ادامه داد: همچنین مشکلاتی هم در بحث اشتغال‌زایی صنایع دستی وجود دارد که به نظر می‌رسد دولت باید به این عرصه توجه بیشتری داشته باشد.

او تصریح کرد: یکی از مشکلات در موضوع تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر است که به نظر می‌رسد شهرداری شیراز باید در سطح شهر این نوع نمایشگاه‌ها که می‌تواند گردشگری را رونق دهد، بیشتر تبلیغ کند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر گردشگری‌های مختلف اعم سلامت، مذهبی و… رونق پیدا کند، این صنعت می‌تواند اشتغال بسیاری را در شهرها و روستاها ایجاد کند.

/پایان متن/