با حكم وزير صنعت ،معدن و تجارت ،رئيس هيات مديره و مدير عامل جديد شركت شهرك هاي صنعتي فارس منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، عباس علي آبادي در اين حكم با اشاره به شايستگي ،تعهد و تجارب ارزنده، سيد مسعود عظيمي را بعنوان رئيس هيات مديره و مدير عامل جديد شركت شهرك هاي صنعتي فارس منصوب كرد.
آيين تكريم و معارفه رئيس هيات مديره و مدير عامل جديد شركت شهرك هاي صنعتي فارس برگزار و سيد مسعود عظيمي بعنوان مدير عامل جديد اين شركت معرفي شد.
در مراسمي كه با حضور معاون توسعه مديريت ،منابع و امور استان هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران،مشاور و مدير حراست سازمان،معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار فارس،نماينده مردم شهرستان هاي شيراز و زرقان در مجلس شوراي اسلامي ،مشاور اقتصادي استاندار ،رئيس سازمان صمت ،رئيس سازمان هاي بسيج كارگري و كارخانجات و مهندسين صنعت و معدن استان و نيز جمعي از صنعتگران و سرمايه گذاران برگزار شد با تكريم و قدرداني از زحمات مهندس سيد مصطفي هاشمي مدير عامل سابق،سيد مسعود عظيمي بعنوان مدير عامل جديد شركت شهرك هاي صنعتي ايران معرفي شد.
معاون توسعه مديريت ،منابع و امور استان هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در آيين تكريم و معارفه رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس با اشاره به مزيت ها و ظرفيت هاي موجود در استان فارس نظير وجود منابع انساني و تنوع اقليمي و جغرافيايي گفت:اين استان در بخش هايي نظير تجهيزات پزشكي ، صنايع برق الكترونيك و مخابرات،صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي ،صنايع فرآوري معدني و نيز صنايع دستي داراي مزيت است و وظيفه داريم با حمايت و پشتيباني لازم ،امكان جذب و حمايت از سرمايه گذار را در شهرك ها و نواحي صنعتي فراهم سازيم
محمد صادق محمدياري در تشريح سياست هاي جديد سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي از مهمترين اولويت هاي اين سازمان در سطح كشور را برنامه ريزي براي ايجاد منابع درآمدي پايدار ،راه اندازي واحدهاي راكد مستعد،بازسازي و نوسازي صنايع و كمك به تامين مالي آنها ،ارائه خدمات توسعه اي و حمايتي و تامين نيازهاي فناورانه صنايع مستقر در شهرك هاي صنعتي با رويكرد حمايت از صنايع دانش بنيان ،ورود فناوري هاي جديد به واحدهاي صنعتي با هدف ارتقاي بهره وري و كيفيت محصولات،توسعه و تكمميل زيرساخت هاي موجود در شهرك هاي صنعتي و توجه به ايفاي تعهدات موجود در قراردادهاي منعقد شده با سرمايه گذاران اعلام كرد.
وي در ادامه با اشاره به محدوديت هاي نظام بانكي براي اختصاص تسهيلات و منابع بر اتخاذ شيوه هاي نوين براي تامين مالي صنعت و توليد تاكيد كرد و گفت:در اين زمينه شركت شهرك هاي صنعتي استان با هماهنگي با سازمان براي تحقق اين موضوع تلاش خواهدكرد.
معاون توسعه مديريت ،منابع و امور استان هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در ادامه با اشاره به مصوبه مجلس شوراي اسلامي در برنامه هفتم توسعه مبني بر ايجاد شهرك هاي صنفي و كارگاهي توسط اين سازمان و شركت شهرك هاي صنعتي در محدوده شهرها گفت:اين مصوبه مزيت و فرصت مناسبي براي توسعه شهرك هاي صنفي و كارگاهي فراهم مي كندتا باشناسايي اراضي مستعد براي ايجاد اين شهرك ها اقدام شود.
محمدياري با اشاره به مشكل محدوديت و كمبود اراضي صنعتي دربرخي شهرك هاي صنعتي گفت:براي استفاده بهينه از اراضي صنعتي موجود سياست جديد اين سازمان ساخت واحدهاي صنعتي در ارتفاع است كه برنامه ريزي هاي لازم انجام و ظوابط ان نيز تدوين شده و به زودي به استان ها اعلام مي شود.
وي همچنين تامين آب از طريق استفاده از پساب و بازچرخاني تصفيه خانه هاي فاضلاب براي مصارف غيرشرب شهرك هاي صنعتي را از ديگر برنامه هايي اعلام كرد كه در دستور اين سازمان قرارگرفته است.
معاون توسعه مديريت ،منابع و امور استان هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در پايان با قدرداني از تلاش هاي مهندس هاشمي مدير عامل سابق شركت شهرك هاي صنعتي فارس براي دكتر عظيمي مدير عامل جديد اين شركت آرزوي موفقيت كرد.
مدير عامل جديد شركت شهرك هاي صنعتي فارس نيز در اين مراسم با اشاره به سابقه خدمتي خود در استان فارس،اداي دين به مردم استان و تلاش درجهت اعتلاي بخش صنعت و توليد و شهرك هاي صنعتي را بعنوان مهمترين اهداف خود اعلام كرد و گفت:استان فارس بهترين بستر براي كار و خدمت است .
سيد مسعود عظيمي با اشاره به سهم ۳۱درصدي ارزش افزوده بخش صنعت در استان فارس گفت: بايد با تمام توان و بهره گيري از همه ظرفيت ها استان فارس را به نقطه مطلوب و جايگاه اصلي اش برسانيم.
وي با بيان اينكه ۶۳شهرك و ناحيه صنعتي و يك منطقه ويژه اقتصادي در استان فارس ايجاد شده است گفت:تكميل زيرساخت ها در برخي از اين شهرك ها و نواحي صنعتي كه از لحاظ زيرساختي وضعيت مناسبي ندارنددر برنامه قرارخواهد گرفت.

وي با اشاره لزوم توسعه شهرك هاي صنعتي تقاضامحور گفت:وجود برخي موانع و بروكراسي ها ،مانع از توسعه اين شهرك ها شده است .
عظيمي با بيان اينكه شركت شهرك هاي صنعتي دستگاهي است كه براي ماموريت هاي خود نيازمند همكاري و تعامل همه دستگاه ها بويژه دستگاه هاي خدمات رسان است گفت:هماهنگي با ساير دستگاه ها جهت تامين مناسب زيرساخت ها يكي از اولويت هاي مهم خواهد بود و در خصوص مسائل و مشكلات نيز بايد صادقانه با سرمايه گذاران و ذينفعان صحبت كنيم و اگر مسئله اي نيز است بايد مديرعامل مسوليت انرا بپذيرد تا امور به درستي راهبري شود.
وي در ادامه با بيان اينكه استان فارس در جدول تورمي شرايط بهتري نسبت به ساير استان ها دارد گفت:اگر منابع بانكي به بخش توليد و صنعت سوق يابد و دولت نيز منابع مالي را براي زيرساخت هاي شهرك هاي صنعتي اختصاص دهد شاهد بهتر شدن وضعيت صنعت در استان خواهيم بود.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس شهرك هاي صنعتي با اشاره به قدمت استان در برخي صنايع و وجود صناي داراي تكنولوژي بالا درفارس گفت:در هيچ استاني به اندازه فارس فضاي خلاقانه حاكم نيست ووجود صنايع باقدمت در استان بيانگر اين موضوع است.
عظيمي شهرك هاي صنعتي را جايگاه كارآفرينان و سرمايه گذاران دانست واظهار اميدواري كرد:با تعامل و همكاري با همه ذينفعان و سرمايه گذاران و صنعتگران و نيز همكاري ساير نهادها و دستگاه ها و با راهبري استاندار و مديران ارشد استان بتوانيم با تعامل درحوزه تعاملي، فضاي كسب و كار استان فارس را ارتقا دهيم.
مدير عامل سابق شركت شهرك هاي صنعتي فارس نيز در اين جلسه با اشاره به برخي از اقدامات انجام شده در در حوزه هاي طرح هاي توسعه اي و زيرساختي ،راه اندازي شهرك هاي صنعتي جديد ،توسعه و تكميل زيرساخت ها و ارائه خدمات حمايتي به صنعتگران ،توفيق هاي حاصل شده را مرهون حمايت و همراهي و تعامل دستگاه هاي اجرايي و تلاش هاي موثر همكاران در شركت شهرك هاي صنعتي فارس اعلام كرد.
سيد مصطفي هاشمي اجراي طرح توسعه شهرك صنعتي بزرگ شيراز،ايجاد شهرك صنعتي صنفي شيراز،ايجاد ناحيه صنعتي تخصصي صنايع دستي و آغاز واگذاري زمين در شهرك هاي صنعتي بيضا و منطقه ويژه اقتصادي كازرون را از اقدامات انجام شده در ۲۲ماه دوران مسوليت خود اعلام كرد.
وي آغاز عمليات اجرايي ۱۶۰پروژه زیرساختی با اعتبار۵۵۰میلیارد تومان،تامين بخشي از كسري هاي آب و برق شهرك هاي صنعتي و انعقاد انعقاد ۳۹۴قرارداد با سرمايه گذاران به مساحت ۹۰هكتار را از ديگر اقدامات انجام شده بيان كرد.

/پایان متن/