​استاندار فارس با تاکید بر ضرورت حفظ امانت داری و سلامت در فرآیند انتخابات، گفت: ۲ نفر از فرمانداران این استان که در فرآیند انتخابات پیش رو جانبداری کرده بودند، از کار برکنار شدند.

به گزارش عصر کار به نقل از ایلنا، محمدهادی ایمانیه با بیان اینکه به تمام فرمانداران سراسر فارس هشدار جدی پیرامون برگزاری انتخابات پیش رو صادر شده است، تصریح کرد: صندوق رای به عنوان امانت مردم نزد مسئولان است و هیچ مسئول دولتی و اجرایی حق جانبداری در انتخابات را ندارد.

وی ادامه داد: ۲ نفر از فرمانداران استان فارس که در فرآیند انتخابات امسال جانبداری کرده بودند از کار برکنار شدند تا مساله امانت داری و سلامت انتخابات رعایت شود.

استاندار فارس اضافه کرد: سعی داریم اعتماد مردم در انتخابات پیش رو جلب شده و در پی آن مشارکت در انتخابات اسفندماه امسال نیز افزایش پیدا کرده و مشارکتی در شان مردم این دیار پهناور و کهن رخ دهد.

وی به موضوع امنیت انتخابات نیز اشاره کرد و در خاتمه گفت: دقت کافی در این زمینه بکار گرفته شده و تلاش داریم که محل استقرار صندوق های رای به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بطور کامل ایمن شود.

این اطلاعات ذر حالی مطرح می شود که صبح امروز طبق اعلام مدیرکل روابط عمومی استانداری فارس و سامانه پیامکی خبرگزاری ایرنا در رابطه به تغییر و برکناری دو نفر از مسئولان در فارس اشاره داشتند و اطلاعات منتشر شده را درست ندانستند.

به گزارش عصر کار لازم است در این زمینه از سوی روابط عمومی یا شخص استاندار به عنوان مرجع اصلی این خبر با هدف افزایش آگاهی و جلوگیری از انتشار شایعات و مطالب جهت دار و همچنین رد احتمال فشار سیاسی نسبت به ارائه پاسخ مناسب اقدامات لازم صورت گیرد.

/پایان متن