مدیرسازمان تعاون روستایی استان فارس از خرید توافقی بیش از 5هزار تن وش پنبه بصورت توافقی از پنبه کاران شهرستان داراب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی استان فارس، سیدکاظم موسوی در رابطه با فرآیند این خرید توافقی، گفت: شرکت تعاونی پنبه کاران داراب با جلب مشارکت کشاورزان، بصورت قراردادی کشت پنبه را در تمامی مراحل از کاشت، داشت و برداشت پیگیری می کند.

وی ادامه داد: در سال زراعی جاری بالغ بر دو هزار و ۶۰۰هکتار کشت قراردادی پنبه با کشاورزان منعقد شده که طی این قرارداد تمامی نهاده های مورد نیاز کشاورزان بصورت اعتباری در اختیار آنها قرارداده شده است.

وی یادآور شد: اعتبار شرکت در اختصاص نهاده ها از جمله بذر ، سم و کود به کشاورزان در حدود ۳۴ میلیارد تومان بوده که این امر بیانگر وجود همدلی و پشتیبانی شرکت تعاونی پنبه کاران داراب و اعضاء است.

مدیرسازمان تعاون روستایی استان فارس خاطر نشان کرد: در راستای حمایت از کشاورزان پنبه‌کار قیمت خرید توافقی پنبه برای رقم یک خوب ۳۹هزار تومان و برای پنبه یک سفید ۳۶هزار تومان به کشاورزان پرداخت می شود.

موسوی با بیان اینکه خرید وش پنبه از مهرماه آغاز شده و تا اسفندماه ادامه دارد، افزود: همزمان با خرید پنبه ، تصفیه وش نیز در کارخانه پنبه داراب و کارخانه پنبه طلای سفید فسا در حال انجام است بطوریکه تا کنون بیش از دو هزار و ۸۰۰ تن پنبه در این کارخانجات تصفیه شده است.

/پایان متن/