مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری فارس گفت: کشاورزی هوشمند به عنوان یک رویکرد نوآورانه و قدرتمند در عرصه کشاورزی با استفاده از تکنولوژی‌های هوشمند پیشرفته در فرآیندهای کشاورزی، به بهره‌وری بیشتر و افزایش تولید در کشاورزی، حفظ محیط زیست، کاهش پسماند و بهبود شرایط کشاورزان کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، مهدی خادمی در دیدار هیئت کارشناسی شرکت چینی Hiuda (توسعه قطعات مدرن کشاورزی) ضمن اشاره به اینکه ترتیب برگزاری این نشست با دستور مستقیم استاندار فارس شکل گرفته است، گفت: موجب امتنان و خورسندی است که دو تمدن بزرگ ایران و چین دوشادوش یکدیگر قرار گرفته اند و قصد دارند همکاری مشترکی را دنبال کنند.

وی افزود: دو شاخصه اساسی و کلیدی که‌ حاکمیت ایران و چین تعقیب می کنند نخست پیگیری امور علوم دانش بنیان، دانش های تک و توسعه تکنولوژی و دیگری مشارکت جوانان در حاکمیت و سیاست گزاری کلان است که میانگین سنی جوان هیئت مذاکره کننده اقتصادی چین موید این موضوع است.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری فارس با یادآوری این که فارس از حیث منابع انسانی، طبیعی و عقبه تاریخی به مثابه ایران کوچک است، اضافه کرد: فارس یک تمدن غنی و دیرینه محسوب می شود و انتخاب این شرکت کاملاً درست و سنجیده بوده است.

خادمی ابراز امیدواری کرد: ارزیابی ما از استمرار تعاملات دو شرکت به عنوان کارگزار حاکمیت کاملاً مثبت و سازنده است.

وی مثلت کسب و کار را مدیریت زمان، هزینه و کیفیت دانست و ابراز داشت: در این مشارکت، مولفه های مذکور کاملاً ملموس و دیده شده است که نقطه قوت این دیپلماسی اقتصادی است؛ لذا با توجه به انطباق با استانداردهای جهانی و رونق کسب و کار جزو اولویت های سیاست گذاری جمهوری اسلامی ایران رشد و توسعه اقتصادی است و از این طرح سرمایه گذاری مبتنی بر انتقال تکنولوژی به صورت همه جانبه و قاطع حمایت می کنیم.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری فارس ادامه داد: از حیث حمایت های قانونی دولت در صدور مجوزها و پیگیری مسایل زیرساختی و تامین منابع انرژی در گستره و ثغور وظایف و مسئولیت های دفتر امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری شامل می شود با اطمینان خاطر و عزم راسخ در حوزه امنیت سرمایه گذاری چه سرمایه گذاری از حیث دانش فنی و چه سرمایه گذاری مالی و مادی حمایت می کنیم و در صورت نیاز به موافقت نامه یا تفاهم نامه، زمینه های انعقاد آن را مهیا می سازیم.

خادمی با اشاره به اینکه این برهه زمانی بهترین فرصت برای برای همکاری مشترک اقتصادی کشور ایران و چین است، گفت: مطابق موافقت نامه و تفاهم نامه ها، بسترهای قانونی و مالکیت معنوی دو شرکت را به شکل مطلوب دنبال می کنیم.

شایان ذکر است؛ یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در پارک علم و فن آوری تصمیم دارد به صورت مشارکت مادی و معنوی، به تولید جدیدترین نسل پهپادهای کشاورزی جهت بازار داخل و بازار صادرات کشورهای خارجه اقدام نماید که با این اقدام ضمن انتقال تکنولوژی از کشور چین به داخل استان، اشتغالزایی و ارزآوری نیز از دیگر مزایای این پروژه خواهد بود.

/پایان متن/