فاز نخست پروژه بازآفرینی و محرومیت‌زدایی محله پودنک شهرداری منطقه ۱۱ با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز، شهردار شیراز، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، مقامات سپاه فجر فارس و اهالی این محله در مسجد جامع پودنک افتتاح شد که این آیین با بازدید از معابر محله پودنک همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهردار شیراز، فاز نخست پروژه بازآفرینی و محرومیت‌زدایی محله پودنک شهرداری منطقه ۱۱ با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز، شهردار شیراز، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، مقامات سپاه فجر فارس و اهالی این محله در مسجد جامع پودنک افتتاح شد که این آیین با بازدید از معابر محله پودنک همراه بود.

همراهی مردم محله با بهسازی محله اصالت و فرهنگ غنی مردم را می‌رساند

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در این آیین که از اهمیت اعمال انسان در نظر پروردگار، سخن می‌گفت، اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم فرمودند که انسان را جانشین خودم بر روی زمین قراردادم تا آن را آباد کند.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام تصریح کرد: در محله پودنک آبادی شکل‌گرفته و همراهی مردم محله با بهسازی محله اصالت و فرهنگ غنی مردم را می‌رساند.

امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه ذخیره ثواب و جلب رضای خداوند متعال برای قیامت صرفاً به چند کار خاص محدود نمی‌شود، گفت: حتی ایجاد چراغ در معابر عمومی نیز باعث جلب رضایت خداوند خواهد شد؛ بنابراین اگر کار برای رضایت خداوند متعال باشد، خیر دنیا و آخرت را برای خدمتگزاران به دنبال دارد.

مشارکت مردم در آبادی محله خود بسیار ارزشمند است

وی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در آبادی محله خود بسیار ارزشمند است و همه دستگاه‌ها و نهادها باید با هم‌افزایی در نوسازی محلات کوشا باشند.

آیت‌الله دژکام با تأکید بر اینکه فرهنگ اصیل همیاری مردم پودنک در آبادانی شهر باید ترویج پیدا کند، اظهار کرد: خدمت خالصانه به مردم برای رضایت خداوند متعال و ماندگار خواهد شد و خداوند متعال بهترین مصلحت را برای خدمتگزاران به مردم در دنیا و آخرت رقم خواهد زد و کار برای خداوند متعال بنا به فرموده حضرت زهرا (س) دارای ارزش بسیاری است؛ چراکه ضایع نخواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: اجتماع قلوب مؤمنان برای آبادانی محله باعث افزایش برکت کارها خواهد بود و محور قرار دادن مسجد نیز بر برکات آن خواهد افزود.

احساس رضایت شهروندان محله پدونک بسیار حائز اهمیت بود

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در سخنانی اظهار کرد: فعالیتی که شهرداری در این محله انجام داد تابلو بزرگی از محبت و خوبی از شخصیت‌های مختلف مردم اعم از زنان و مردم محله پودنک بود.

سید ابراهیم حسینی افزود: شهرداری پروژه‌های متعدد دارد و با توجه به کار ماندگاری که در این محله انجام شد، احساس رضایت شهروندان این محله بسیار حائز اهمیت بود.

وی با اشاره به اینکه انسجام محلی در این محله زبانزد است، اضافه کرد: اعضای شورای ششم بر موضوع محرومیت‌زدایی تمرکز داشتند و به‌عنوان یک سیاست کاری آن را دنبال می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اظهار امیدواری کرد: سایر موانع به‌ویژه ایجاد بستر یک مسیر رفت‌وآمد ویژه خودروهای امدادی در محله پودنک فراهم شود.

همراهی مثال‌زدنی شهروندان در اجرای پروژه‌ها

شهردار کلان‌شهر شیراز نیز در این آیین اظهار کرد: در محله پودنک ۱۵۰ خانواده شهید مستقر هستند و قدمت این محله به روایت برخی به قدمت شیراز برمی‌گردد که قدمتی بیش از یک هزار سال دارد و آرامستانی که در مجاورت بوستان ارغوان این محله قرار دارد، یک قدمت ۱۷۰۰ ساله دارد.

محمدحسن اسدی افزود: اقدامی که در این محله به جهت بازآفرینی و باز زنده‌سازی انجام شد، سختی آن از اجرای چند تقاطع بیشتر است.

وی با اشاره به همراهی مثال‌زدنی شهروندان در اجرای پروژه‌ها، اضافه کرد: در این محله علاوه بر محرومیت‌زدایی بخش زیادی از مشکلات و مسائلی که در این منطقه وجود داشت، دفع آب‌های سطحی، کانیواگذاری، زیرسازی و آسفالت معابر بوده است که اقدامات لازم برای رفع این مشکلات صورت گرفت.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر، ۳ درصد از بودجه عمرانی شهر شیراز را به پروژه‌های رفع محرومیت‌زدایی اختصاص داده است.

اسدی افزود: اقدامی که در بازآفرینی و باز زنده سازی محله پودنک انجام شد از زیرسازی، بازسازی و مرمت در کشور نمونه‌ای بی‌نظیری است.

وی ادامه داد: در کشور تا همه با یکدیگر همراه نشوند، نمی‌توانیم به رفع محرومیت پایان بدهیم و نمی‌توانیم بگوییم این اقدام تنها وظیفه دولت، شهرداری و شورا است. بلکه همه باید در رفع محرومیت‌زدایی با یکدیگر مشارکت داشته باشیم.

/پایان متن/