رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: هجدهمین نمایشگاه گل و گیاه، تجهیزات گلخانه ای، سیستم‌های نوین آبیاری و نهاده‌های کشاورزی در شیراز برگزار می‌شود.

مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: نمایشگاه گل و گیاه، ادوات باغبانی، تجهیزات گلخانه ای، سیستم‌های نوین آبیاری و نهاده‌های کشاورزی، روز دوشنبه سیزدهم آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی فارس با حضور برترین تولیدکنندگان از ۱۷ استان کشور آغاز به کار می‌کند.

او ادامه داد: این نمایشگاه در ۴ سالن با مساحتی بالغ بر ۵ هزار مترمربع و با حضور حدود ۲۰۰ شرکت کننده برگزار می‌شود.

دهقان پور تصریح کرد: در زمان برپایی نمایشگاه مسئولان و کارشناسان با تجربه و خبره از مدیریت‌های باغبانی، آب و خاک و حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در غرفه‌ای در سالن بهار حضور دارند و به بازدیدکنندگان مشاوره‌های علمی، فنی و تخصصی را ارائه می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، به برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان در محل نمایشگاه اشاره کرد و افزود: موضوع دوره‌های آموزشی آشنایی با مقررات و فرآیند‌های صدور QR Code، آشنایی با فرآیند صدور پروانه گلخانه، آشنایی با هوشمندسازی گلخانه ها، تامین گرمایش با استفاده از انرژی خورشیدی، اصول مدیریت گلخانه، تغذیه درختان پسته و مراقبت و نگهداری‌های گیاهان آپارتمانی و آشنایی با سیستم‌های نوین آبیاری است که با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس انجام می‌شود.

این نمایشگاه از سیزدهم تا هفدهم آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی فارس از ساعت ۱۶ تا ۲۲ بعد از ظهر پذیرای بازدیدکنندگان است.

/پایان متن/