دکتر ایمانیه در دیدار با محسن جلواتی، بر روند رو به رشد صادرات فارس تاکید و تصریح کرد: محصولاتی که در فارس تولید می شوند، در مرحله صادرات به اسم این استان ثبت شود.

دکتر محمد هادی ایمانیه در دیدار با محسن جلواتی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گمرک و قائم مقام دیده بان شفافیت و عدالت در شیراز، با تاکید بر اینکه مشکلات موجود قطعا با فکر و تدبیر حل می شود، گفت: نیازمند نگاه فرابخشی، با تمرکز بر حل مشکلات هستیم.

استاندار فارس در ادامه به حجم صادرات استان اشاره کرد و گفت: بخش عمده ای از صادرات مربوط به استان فارس از سایر گمرکات کشور انجام و به نام آن گمرک ثبت می شود لیکن وقتی تولید محصول در استان فارس انجام شده، صادرات آن نیز باید به اسم فارس انجام شود.

وی بر ضرورت جلوگیری از خام فروشی تاکید کرد و گفت: باید بتوانیم از خام فروشی جلوگیری کنیم‌ به همین سبب پیشنهاد کردم در برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب شود تا تمام صنایع کشور و معادن موظف شوند ۳۰ درصد از درآمد خالص خود را در صنایع پایین دستی یا صنایع مرتبط با آن سرمایه گذاری کنند.

دکتر ایمانیه با تاکید بر اینکه تحقق این موضوع در حوزه های مختلف برای کشور تاثیرگذار است، اظهار داشت: در زمینه های مختلف با توجه به وجود ظرفیت های متعدد، ایجاد ارزش افزوده برای صنایع معدنی و صنعتی امری اجتناب ناپذیر است که تحقق آن علاوه بر ایجاد اشتغال، رونق تولید را در پی دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس در بخش دیگر سخنان خود، خواستار بروزرسانی و تامین تجهیزات گمرک مستقر در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز شد و افزود: علاوه بر این، گمرک فرودگاه لامرد نیز می بایست توسعه و گسترش یابد؛ با توجه بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی لامرد برای درآمد سازی استان و کشور نقش بسزایی دارد می بایست بصورت ویژه دیده شود.

/پایان متن/