نماینده شیراز و زرقان در مجلس با سخنرانی در صحن علنی خانه ملت که با دستورکار بررسی نهایی برنامه هفتم توسعه برگزار شد خواستار عدالت‌محور بودن تصمیمات قانونی و اقدامات دولت مبنی بر افزایش حقوق‌ها و ساماندهی وضعیت استخدامی کارکنان در راستای افزایش بهروری سیستم اداری شد.

علیرضا پاکفطرت در صحن علنی مجلس با تاکید بر اینکه رشد اقتصادی ۸ درصد در کشور باید مبتنی بر قانون عملیاتی شود، گفت: رشد ۳و نیم درصدی اقتصاد امروز ایران حاصل از افزایش بهره‌وری است که این موضوع تکیه بر منابع انسانی دارد.

وی تصویب قانون بهروری در برنامه هفتم توسعه را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: بهروری توسط منابع انسانی محقق می‌شود که بایستی به کارمندان و کارگران توجه داشته باشیم.

پاکفطرت نسبت به حقوق پایین این دو قشر در جامعه گلایه کرد و افزود: حداقل حقوق کارمندان و کارگران باید به گونه‌ای باشد تا امکان اداره زندگی آن‌ها فراهم شود و این باعث می‌شود بهروری هم بالا برود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وعده‌های رئیس‌جمهور در زمان انتخابات مبنی بر ساماندهی وضعیت کارکنان دولت و سیستم اداری حاکم بر کشور، تصریح کرد: رئیس‌جمهور در زمان انتخابات قول دادند سیستم اداری به ویژه پرداخت‌ها و نظام ناهماهنگ را اصلاح و هماهنگ کنند. چراکه در یک دستگاه دولتی دو یا سه کارمندی که با مدرک تحصیلی مشابه هر کدام یک کار را انجام می‌دهند اما رابطه استخدامی رسمی، پیمانی، قراردادی و یا شرکتی بودن باعث بی‌عدالتی و در نهایت نارضایتی شده است که این رویه منجر به کاهش بهروری خواهد شد.

پاکفطرت به متن قانون مبنی بر تحقق اهداف دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: در قانون نسبت به تخصیص بودجه نظام بهروری و طرح نظام ملی بهروری که اهداف کمی را محقق کند، توجه شده است.

این نماینده مجلس در پایان نطق خود با تاکید بر حل مشکلات مرتبط با نظام بهروری، خاطرنشان کرد: سیستم اداری ما ضعیف و بهروری پایینی دارد و دلیل اصلی آن هم مربوط به بی‌عدالتی در نظام پرداخت‌ها و استخدام‌ها است‌.

/پایان متن/