سخنگوی شهرداری شیراز گفت: با توجه به حساسیت افکار عمومی و شهروندان در خصوص باغات قصردشت، از استاندار فارس تقاضا داریم جلسات مربوط به کمیسیون ماده پنج با موضوع تغییر کاربری باغات با حضور اصحاب رسانه و به صورت زنده پخش شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، رضا جاویدی اظهار کرد: در پی انتشار خبری در خبرگزاری فارس با موضوع «ایستادگی استاندار فارس در جلسه پرحاشیه کمیسیون ماده پنج» در خصوص تغییرکاربری باغات شیراز، این گونه القا شده است که شهرداری شیراز اصرار به تغییر کاربری باغات دارد، درصورتی‌که این موضوع صحت ندارد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز اضافه کرد: کلیه درخواست‌های تغییر کاربری باغات براساس درخواست متقاضیان توسط شهرداری به شورای اسلامی شهر اعلام می شود و در صورت موافقت، موضوع جهت تعیین تکلیف به دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ارسال و سپس در کمیته فنی کمیسیون ماده پنج بررسی کارشناسی انجام و نظر کمیته فنی جهت تعیین تکلیف نهایی به کمیسیون ماده پنج ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: کمیسیون ماده پنج با بررسی همه جانبه و اخذ نظرات اعضاء، در خصوص تغییر یا عدم تغییر کاربری باغ تصمیم می‌گیرد.

جاویدی با تاکید بر اینکه این کمیسیون با حضور اعضایی از سازمان‌های مختلف و مرتبط تشکیل می شود، گفت: شهرداری شیراز یکی از اعضای این کمیسیون است و رسیدگی به موارد مطرح شده در کمیسیون ماده پنج همواره در فضای آرام و بدون حاشیه است و اشاره خبر خبرگزاری فارس به اصرار نابجا و غیرمتعارف نمایندگان شهرداری شیراز تکذیب می‌شود.

سخنگوی شهرداری شیراز اضافه کرد: با توجه به حواشی پیش آمده، شهرداری شیراز از استاندار فارس که ریاست کمیسیون ماده پنج را نیز بر عهده دارند تقاضا دارد که جهت روشن‌سازی افکار عمومی، اخبار و تصمیمات این کمیسیون و کارگروه امور زیربنایی به صورت رسمی و از طریق مبادی ذی‌ربط اطلاع‌رسانی شود و جلسات کمیسیون مذکور همانند جلسات صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز با حضور اصحاب رسانه و به صورت برخط پخش شود.

/پایان متن/