استاندار فارس با بیان اینکه یک سال گذشته دوران طلایی پیشرفت شهر بین‌المللی سلامت شیراز بوده است، گفت: مشکلات اصلی شهر سلامت مرتفع شده و اکنون فنس کشی، استقرار نمایندگی گمرک وتامین آب و برق انجام شده و احداث خیابان‌های شهر بین‌المللی سلامت شیراز در حال انجام است همچنین از محل خط سوم آبرسانی به شیراز، آب مورد نیاز فازهای بعدی این شهر تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، محمدهادی ایمانیه در بازدید از روند پیشرفت مراحل احداث شهر بین‌المللی سلامت شیراز با بیان اینکه از دهه ۸۰ ساخت این شهر درمانی در شیراز در دستور کار قرار گرفت، گفت: هدف از احداث این شهر، ماندگاری پزشکان و جامعه سلامت در کشور، جذب پزشکان خارج از کشور و رونق گردشگری سلامت است.

وی اظهار کرد: این شهر با مساحت یک هزار هکتار دارای بهترین آب و هوا بوده که با ساخت بیمارستان های پیشرفته و مجهز، هتل،دی کلینیک های متنوع با رشته های مختلف و دیگر مراکز درمانی و سلامت سهم بسزایی در بخش درمان و سلامت استان و گردشگری سلامت کشور ایفا خواهد کرد.

استاندار فارس از احداث شهر بین‌المللی سلامت با مساحت یک هزار هکتار در استان خبر داد و گفت: ان شاءالله در نیمه اول سال ۱۴۰۴ زیرساخت‌های این شهر فراهم خواهد شد.

استاندار فارس با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی برای کارکنان شهر سلامت، تاکید کرد: مجتمع‌های ورزشی، خدمات و رفاهی، کارخانه داروی گران قیمت کم حجم، فرآوری گیاهان دارویی در این شهر ایجاد خواهد شد.

ایمانیه با بیان اینکه آینده درخشانی پیش روی شهر بین‌المللی سلامت شیراز در کشور قرار دارد، ادامه داد: از تمامی سرمایه گذاران داخل و خارج از کشور برای حضور و سرمایه‌گذاری در شهر سلامت شیراز دعوت می‌کنیم و از لحاظ اقتصادی و اجتماعی یقینا برای سرمایه گذاران سود سرشاری خواهد داشت.

استاندار فارس تصریح کرد: رئیس جمهور در دور دوم سفر خود به استان فارس، شیراز را قطب سلامت در کشور معرفی کردند که با تکمیل شهر سلامت طی چند سال آینده این شهر پذیرای توریست‌های سلامت و بیماران کشور و خارجی بیشتر از ظرفیت کنونی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شرکت شهر سلامت به عنوان کارفرما و شرکت پارس‌گستربه عنوان پیمانکار مشغول اجرای زیرساختهای شهر سلامت هستند، گفت: در نیمه اول سال ۱۴۰۴ زیرساخت‌ها فراهم خواهد شد و اکنون گروه‌های پزشکی‌ و شرکت های دانش بنیان فعال حوزه سلامت می‌توانند با انعقاد تفاهم نامه‌های اولیه در این شهر بین‌المللی زمین مورد نیاز خود را تامین کنند .

استاندار فارس تامین زیرساخت‌های انرژی نظیر گاز، برق، آب و مخابرات شهر سلامت را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: برق مرحله ساخت تامین شده و در آینده با احداث پست برق، انرژی الکتریکی نهایی مورد نیاز تامین خواهد شد؛ همچنین با قول مساعدت شرکت گاز، گازرسانی به این شهر اجرا می‌شود.

استاندار فارس با بیان اینکه خوشبختانه مصوبات خوبی در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان جهت شهر سلامت به تصویب رسیده است افزود: احداث بیمارستان در مراکز شلوغ و پر تردد شیراز هیچ توجیهی ندارد و مراکز درمانی باید در نقاط خوب با شرایط مناسب احداث شود.

/پایان متن/