رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در هجدهمین اجلاس سالانه خیرین تامین سلامت فارس، فعالیت این مجمع طی بیش از دو دهه گذشته را بر محور خدمت، دیانت، علم و نیازسنجی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» در این اجلاس سالانه که امروز، نهم آبان در شیراز و با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غزه و محکومیت جنایات رژیم غاصب اسرائیل گفت: مجمع خیرین تامین سلامت از ابتدا با ترکیبی از روحانیت معظم، اساتید و دلسوزان حوزه سلامت جامعه، آغاز به کار کرد و با حضور دست اندرکاران در محضر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر توسعه آن، طی سال های گذشته با قوت به کار خود ادامه داد.

او اظهار کرد: به برکت کار بزرگ این مجمع و با مدیریت دکتر «علی اکبر رامجردی» طی سال های فعالیت این مجموعه، توفیقی مثال زدنی حاصل شده و به عنوان یک مرکز نمونه، در کشور گسترش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به ثمرات خیر و باقیات صالحات این اقدام نیک اندیشانه برای خیرین عرصه سلامت، دستاورد دنیوی کار خیر آنان را توسعه سلامت در اقصی نقاط استان برشمرد.

دکتر حسینی اولویت و رسالت نخست این مجمع را نیازسنجی عنوان کرد که موجب تسریع در ثمربخشی نیات خیرین می شود و افزود: در همین راستا اقدامات موثری تا کنون به ثمر رسیده که می توان به تلاش های خیرین در زمینه فعالیت صندوق حمایت از نخبگان و دانشجویان اشاره کرد که صمیمانه قدردان آن هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز صندوق حمایت از بیماران را از دیگر محورهای فعالیت مجمع خیرین تامین سلامت فارس برشمرد که از زمان راه اندازی، با مشارکت خیرین فعالیت مطلوبی داشته است.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس در بخش دیگری از صحبت های خود، تامین ۲۸۰ دستگاه آمبولانس که ۸۰ دستگاه آن نیاز ضروری مجموعه سلامت است را از جمله اولویت های کنونی مهم در حیطه خدمت رسانی در این حوزه برشمرد و از خیرین دعوت کرد در این عرصه نیز، مشارکت داشته باشند.

او ابراز امیدواری کرد با ثمربخشی نیات خیرین در عرصه های مختلف، شاهد آبادانی روزافزون کشور باشیم.

این اجلاس سالانه که با تقدیر از خیرین تامین سلامت استان همراه بود، با حضور دکتر «شهریاری» رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دکتر «محمدهادی ایمانیه» استاندار فارس، مهندس «حیدری پور» مدیرکل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت و جمعی از مسوولان ارشد استانی، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

/پایان متن/