رئيس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز گفت: پردیس سینمایی استاد امین تارخ در آینده نزدیک به یکی از جاذبه‌های هنری، معماری و گردشگری شیراز تبدیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، علی‌حسین عباسی با اشاره به این موضوع که بزرگترین پردیس سینمایی در جنوب کشور در راستای گسترش متوازن عدالت‌محور خدمات و امکانات در گستره کلان‌شهر شیراز به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: پروژه شاخص فرهنگی، هنری، اجتماعی پردیس سینمایی استاد امین تارخ در بلوار دلاوران بسیج واقع در یکی از مناطق کم برخوردار شهر شیراز به مساحت ۵ هزار متر مربع افتتاح شد.

او با اشاره به جزئیاتی از این طرح فاخر فرهنگی افزود: این مجموعه دارای ۵ سالن سینما، یک سالن تئاتر و یک سینمای روباز با ظرفیت يک‌هزار نفر است و با بهره‌برداری از آن، سرانه فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع)‌ گسترش چشمگیری می‌یابد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه پردیس سینمای استاد امین تارخ با امکاناتی نظیر رستوران و کافی‌شاپ، فضای سبز و محوطه پیاده‌روی در کنار بوستان جوان واقع شده است، گفت: در این مجموعه فرهنگی از جدیدترین تجهیزات صوت و تصویر استفاده شده و طراحی ویژه و اختصاصی معماری پروژه و استفاده از با کیفیت‌ترین مصالح و تجهیزات از مشخصات ویژه پردیس زنده‌یاد امین تارخ است.

عباسی با تأکید بر این موضوع که اجرای این پروژه نشانگر توان کارکنان شهرداری شیراز است، عنوان کرد: طراح معمار این پروژه، فضای شهری زیبایی را در سطح همکف با هدف احیای رنگ معماری سنتی شیراز با رنگ گندمک طراحی کرده که فضاهای منحنی در این طرح، احساس آرامش را در مخاطبان تداعی می‌کند.

او تصریح کرد: ترکیب رنگ بتن و فلز یادآور معماری دوران زندیه (همانند ارگ کریم‌خانی) در دوران اوج شکوفایی معماری شیراز است.

عباسی بیان کرد: سازمان عمران شهرداری شیراز نیز باوجود اینکه در حوزه تخصصی پل و راه فعالیت دارد، به بهترین شکل ممکن فضاهای پیچیده و با جزئیات این پروژه را به مرحله اجرا درآورده است.

به گفته این مقام مدیریت شهری در عرصه عمران؛ پردیس سینمایی استاد امین تارخ در آینده نزدیک به یکی از جاذبه‌های هنری، معماری و گردشگری شیراز تبدیل خواهد شد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز همچنین از توانمندی کارشناسان و تلاش کارگران این مجموعه به عنوان برگ برنده‌ای در پیشبرد پروژه‌های عمرانی یاد کرد.

/پایان متن/