استاندار فارس از برقی شدن تاکسی‌های شیراز خبر داد و گفت: با توافق انجام شده میان شورا و شهرداری شیراز و وزارت نفت تمامی تاکسی‌های شیراز برقی خواهند شد.

محمدهادی ایمانیه در شورای اداری استان فارس با تسلیت شهادت فلسطینیان و گرامیداشت نخستین سالگرد حمله تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع)، گفت: بهره‌وری باتوجه به وضعیت کشور یک ضرورت است چراکه راهکاری موثر برای رشد و پیشرفت کشور بوده و باعث برون رفت تحریم‌های ظالمانه دشمنان می‌شود.

استاندار فارس با بیان اینکه بهره‌وری هزینه‌ای ندارد و با به‌کارگیری راهکارها، منابع اضافه خواهد شد، افزود: با توافق انجام شده میان شورا و شهرداری شیراز و وزارت نفت تمامی تاکسی‌های شیراز برقی خواهند شد.

او با بیان اینکه وزارت نفت ۴۵۰ میلیون تومان بلاعوض و شورای شهر شیراز ۲۰۰ میلیون تومان به خرید هر تاکسی اختصاص خواهند داد، تاکید کرد: استفاده از تاکسی‌های برقی در شهر شیراز باعث کاهش قابل توجه مصرف بنزین و برگشت پول طی مدت ۲ سال می‌شود.

ایمانیه طرح پزشک خانواده را یکی از راهکار‌های بهره‌وری سلامت در دنیا دانست و گفت: تحقق نظام ارجاع بیماران، کاهش صدور نسخ سی تی اسکن و ام آر آی، جداسازی زباله‌های ضدعفونی و تهیه شناسنامه تجهیزات پزشکی از راهکار‌های افزایش بهره وری در بخش سلامت است.

نماینده عالی دولت در فارس ریسک پذیری و شجاعت در انجام بهره‌وری را از الزامات انجام بهره‌وری عنوان کرد و گفت: استفاده از تفکر، نوآوری و خلاقیت در تحقق بهره‌وری لازم است.

استاندار فارس با تاکید بر ابلاغ هرچه سریع‌تر آیین نامه‌های مرتبط با قوانین بهره‌وری، گفت: تدوین و ابلاغ آیین نامه توسط دولت پس از تصویب قوانین از سوی مجلس باید سریع‌تر انجام شود تا شاهد تسریع در روند اجرای قوانین باشیم از این رو در قوانین بهره وری نیز نیازمند هرچه سریع‌تر ابلاغ شیوه نامه‌ها هستیم.

او مشخص کردن راهکار‌های قانونی افزایش بهره وری را یکی از ملزومات تحقق این موضوع عنوان کرد و افزود: افزودن فصل ارتقای بهره وری در برنامه هفتم توسعه می‌تواند مثمر ثمر باشد.

ایمانیه ادامه داد: پاداش به کارمندان با اختصاص درصد کمی از منابع صرفه جویی شده در سازمان‌ها باعث اهتمام بیشتر کارمندان به مسئله بهره وری می‌شود. همچنین خواستار اطلاع رسانی فعالیت‌های موفق بهره وری در اقصی نقاط کشور برای الگوبرداری هستیم.

نماینده عالی دولت در فارس، مشکلات مباحث نیروی انسانی را یکی از چالش‌های استان برشمرد و تاکید کرد: جابجایی نیروی انسانی یکی از راهکار‌های افزایش بهره وری سازمانی است، اما به دلیل تفاوت میزان حقوق وزارت خانه‌ها جابه‌جایی‌ها با مشکل روبه‌رو است.

استاندار فارس خواستار تفویض اختیار جایجایی نیروی انسانی بین وزارت خانه‌ها به استانداران با حفظ پرداخت حقوق از سوی سازمان مبدا شد و تاکید کرد: برای رفع بخشی از تقاضای استخدام نیروی انسانی جدید باید این اختیار تفویض شود.

او در پایان سخنان خود درخصوص گفت: رئیس جمهور و هیئت دولت از سفر به فارس رضایت داشتند که نشان از زحمات مدیران، مسئولان و مردم استان فارس دارد.

/پایان متن/