همزمان با دور دوم سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر رئیسی، به منظور آشنایی با پروژه در حال احداث شهر بین المللی سلامت در شیراز، منطقه ویژه اقتصادی شیراز میزبان آقای دکتر عبدالملکی مشاور محترم رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و جناب آقای دکتر منظور معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه کشور بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، در نشستی که به همین منظور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز برگزار شد سعید مصفا مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز و نایب رییس هیئت مدیره شهرسلامت ضمن خوش آمد گویی، گزارشی از اقدامات انجام شده را تشریح و برنامه های آتی را ارائه کرد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی شیراز از لحاظ ساختاری دارای سه سایت صنعتی، سلامت و شهر دانشگاهی است، گفت: منطقه ویژه اقتصادی شیراز مجموعا در زمینی به مساحت حدود ۳۶۰۰ هکتار واقع شده است که حدود ۱۷۶ واحد صنعتی در منطقه ویژه صنعتی در حال فعالیت و اجرا هستند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به فعالیت بیش از ۴ هزارنیروی کار و پرسنل در منطقه ویژه اقتصادی صنعتی شیراز ادامه داد: وجود شرکت های بزرگ در این منطقه بیانگر فراهم بودن زمینه تولید و زیر ساخت ها است.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی دهکده لجستيك یکی از پروژه های مهم این منطقه در جوار منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: مركز لجستيكي با ظرفيت و سطح عملكردي بالا، داراي حيطه فعاليت و گستره غالبا بين، داراي بندر خشك و دسترسي پرظرفيت ريلي و جادهاي، جهت تركيب، توزيع، تخليه، بارگيري، نگهداري، خدمات ارزش افزوده به افراد ارائه می کند.

وی با بیان اینکه راه اندازی شهرسلامت شیراز نقش مهمی در توسعه گردشگری تندرستی و درمان خواهد داشت گفت: صنعت گردشگری بعد از صنایع نفت و خودرو سازی، یکی از صنایع مهم جهان است که نقش پررنگی در حوزه اقتصاد داشته و قطعا سرمایه گذاری در این حوزه سبب رونق تمامی حوزه ها می شود.

سعید مصفا با بیان اینکه رونق و راه اندازی شهر سلامت شیراز زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای افراد زیادی فراهم خواهد کرد، تصریح کرد: با هدف توسعه صنعت گردشگری در شاخه توریست درمانی، سرمایه گذاران بسیاری با پتانسیل های بالا جهت رونق شهر سلامت اعلام آمادگی کرده اند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به جوانی و نوپایی پروژه شهر سلامت شیراز تاکید کردند برای رونق و توسعه آن از ابتدای سال جاری سرمایه گذاری های مناسبی برای بسترسازی و تامین زیر ساختها انجام شده و تمام تلاش منطقه ویژه اقتصادی برآن است که طبق برنامه های پیش بینی شده اجرای زیر ساخت فاز نخست این پروژه عظیم با وسعت حدود ۱۳۰ هکتار در آینده ای نزدیک آماده و به بهره برداری برسد.

مصفا با اشاره به اینکه ارز آوری و ایجاد اشتغال از اولویت های مهم راه اندازی این منطقه است، بیان کرد: قطعا رونق گردشگری سلامت تاثیر بسزایی در مثبت کردن تراز تجاری و اقتصادی کشور دارد.

نائب رئیس هیئت مدیره شهر سلامت شیراز با اشاره به اینکه طبق اهداف تعریف شده برای شهر سلامت در استان فارس، طی سال های آینده شاهد حضور قابل توجه گردشگران سلامت و حوزه درمان در شیراز و استان باشیم، ادامه داد: ورود گردشگران سلامت به شیراز ارز آوری و مناسبی را برای کشور درپی خواهد داشت که استفاده از این ظرفیت و در آمدهای حاصل از آن می تواند باعث توسعه و پیشرفت در تمام حوزه ها شود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه سرمایه گذاری در شهر سلامت اتفاقات مثبتی را در اقتصاد استان و GDP  استانی و ملی رقم خواهد زد، خاطر نشان کرد: امیدواریم با حمایت و کمک تمامی ارگانهای دولتی وبخش خصوصی شاهد شکوفایی اقتصاد استان در بخش گردشگری سلامت باشیم.

نائب رئیس هیئت مدیره شهر سلامت شیراز همچنین از احداث بیمارستان صنعت نفت جنوب کشور در شهر سلامت شیراز در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: طبق پیگیری های انجام شده مسئولان ارشد استان و نمایندگان شیراز در مجلس و با موافقت وزیر نفت مقرر شد تا بیمارستان۲۰۰ تختخوابی صنعت نفت در آینده ای نزدیک در شهر سلامت شیراز احداث شود و از طرف ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه نیز مبلغ ۴ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سلامت نیز طی دو سال جهت هزینه های آماده سازی شهر سلامت اختصاص یابد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز افزود: واگذاری زمین در نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی در مرکز استان فارس و شیراز بخش قابل توجهی از نیاز سرمایه گذاران در شیراز و استان را پاسخ خواهد داد و فرآیند جذب سرمایه گذار و توسعه صنعتی  و ایجاد اشتغال پایدار شتاب می گیرد.

وی در پایان ضمن تقدیر از تشریف فرمایی آقایان دکتر منظور، دکتر عبدالملکی و هیئت همراه از زحمات و مساعدتهای ریاست محترم سازمان برنامه بودجه استان ، دبیر محترم شورای عالی مناطق تجاری، صنعتی ، آزاد و ویژه اقتصادی کشور ، استاندار فارس و مدیران محترم استان نیز تشکر و قدردانی کرد.

/پایان متن/