استاندار فارس در سفر به تهران، پیگیر مصوبات سفر دولت به فارس و دستور رئیس محترم جمهور در خصوص سهم استان از تسهیلات بانک های خصوصی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه در سفر دو روزه خود به تهران در دیدار های جداگانه ای مسائل و مشکلات استان را پیگیری کرد.
محمدهادی ایمانیه که چند روز پیش میزبان رئیس دولت سیزدهم و برخی از اعضای هیات دولت در فارس بود، از عدم همراهی برخی بانک های خصوصی با مدیریت ارشد به دکتر رئیسی گلایه کرد؛ در نشست اصحاب رسانه با رئیس محترم جمهور نیز از سهم پایین استان فارس از تسهیلات و سرمایه های مردم استان گفته شد که با دستور رسیدگی آیت‌الله رئیسی مواجه گردیدند.
بلافاصله پس از بازگشت هیات دولت به تهران، بررسی میزان همراهی بانک های خصوصی، به دستور ریاست جمهوری روی میز معاون اجرایی رئیس جمهور قرار گرفت و استاندار فارس خواستار نقش بیشتر بانک‌های خصوصی در رضایت مردم و عمران استان شدند.
بانک های خصوصی مکلف به همراهی با مدیریت ارشد استان شدند
استاندار فارس در این زمینه بیان داشت:جلسه ای با مهندس منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و رؤسای بانک های خصوصی در تهران با چند دستور کار برگزار شد و در پنج موضوع به توافق رسیدیم.
وی اظهار داشت: بانک های خصوصی موظف شدند بالغ بر پنجاه درصد مبالغی که مردم استان در آن بانک ها سپرده گذاری می کنند را به مردم استان تسهیلات پرداخت کنند.
وی خاطر نشان کرد: این بانک ها موظف شدند هرسه ماه یک بار گزارش منابع و مصارف خود را بصورت شفاف به استاندار ارائه کنند؛ همچنین مقرر شد در مباحثی همچون تسهیلات قرض الحسنه و مصوبات استانی دولت، این بانک‌ها همراهی مناسبی داشته باشند.
ایمانیه تصریح کرد: بانک های خصوصی مکلف شدند در بحث حمایت از تولید، پشتیبانی ویژه ای انجام دهند و همچنین در شورای هماهنگی بانک های استان حضور فعال داشته باشند و به مصوبات این شورا تمکین کنند.
تنش های آبی مرکز و جنوب فارس مرتفع می شود
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه رایزنی های خود در تهران، موضوع انتقال آب به استان و رفع تنش های آبی را با وزیر نیرو در دستور کار قرار داد.
وی در این زمینه اظهار کرد:جلسه ای با وزیر نیرو در ارتباط با آب‌رسانی به استان از خلیج فارس داشتیم که در نتیجه مصوبات خوبی برای مردم فارس در پی داشت.
ایمانیه گفت: مقرر شد بر اساس خط سیر انتقال آب، صنایع اطراف موظف شوند در یک بازه زمانی مشخص به جای استفاده از آب چاه و آب سد، از همین آبِ انتقال یافته، استفاده کنند تا آب های موجود فعلی در جهت آب شرب مردم مورد استفاده قرار گیرد.
استاندار فارس به مصوبه دیگر این جلسه اشاره کرد و گفت: تصمیم گرفته شد در برخی نقاط اطراف خط انتقال آب از خلیج فارس، از مکانیزم ترانزیت و فروش استفاده شود؛ به گونه ای که یا وزارت نیرو آب را بخرد و با قیمت مصوب به مردم تحویل دهد یا آبِ شیرین را در برخی نقاط تحویل بگیرد و در یک نقطه‌ دیگری که مورد نیاز است تحویل دهد و صرفا حق ترانزیت را اخذ کند.
ایمانیه در پایان اظهار داشت: این خبرهای خوبی است برای مردم استان بویژه مرکز و جنوب استان که مشکل آب آشامیدنی آنان را مرتفع سازد.
/پایان متن/