نماینده شیراز و زرقان در سخنانی صریح و شفاف خطاب به رئیس جمهور گفت: همه تصور می کنند فارس استان برخوردار است اما بنده با اطلاعاتی که از حوزه های مختلف دارم اعلام می کنم که این استان نه تنها برخوردار نیست بلکه عقب نیز مانده است.

ابراهیم عزیزی در نشست شورای اداری استان فارس که امشب با حضور دکتر رئیسی رییس جمهور و اعضای هیات دولت در شیراز برگزار شد، در سخنانی ضمن تقدیر از مواضع شجاعانه رئیس جمهور در عرصه بین المللی در دفاع از کشور، گفت: در داخل نیز حضور گرم صمیمانه و بی واسطه شما با مردم امید را در دل همگان زنده کرده و امیدواریم این حرکت امیدآفرین بتواند همه اهداف انقلاب را محقق کند.

او افزود: ایستادگی شما روی اصول و آرمان های انقلاب اسلامی جای تقدیر و سپاس فراوان دارد و امید وارم شما که توانستید ایران را از انزوای نظام سلطه نیز خارج کنید در این مسیر توفیق روزافزون داشته باشید.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی در ادامه با اشاره به محرومیت های استان فارس گفت: متاسفانه در دولت های مختلف نگاه به استان یک نگاه برخوردار بوده است و هیچ گاه در تامین منابع و توزیع اعتبارات و پشتیبانی های دولت ها، ما با شاخص با این استان برخورد نکرده ایم.

او ادامه داد: تنها در دولت انقلابی، مردمی و مکتبی سیزدهم می تواند نگاه ها به فارس تغییر کند و بنده انتظار دارم شما به وزرای خود دستور دهید که یک نگاه به جنوب شیراز و روستاها داشته باشند تا ببینند که این استان از چه محرومیت های عجیبی رنج می برد.

عزیزی خاطرنشان کرد: هر مسوولی که به استان فارس می آید می گوید الحمدالله شما که مشکلی ندارید و همه چیز فراهم است! در صورتی که حقیقتا این گونه نیست.

او همچنین اظهار داشت: این استان در عرصه های مختلف می تواند اثرگذار باشد اما به دلیل نوع نگاه برخورداری در انتهای جدول قرار گرفته است!

نماینده شیراز و زرقان در مجلس به قصه پر غصه اتصال فارس به خلیج فارس و بی توجهی ها به مصوبات آن در طول این سالها اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۸۸ این مصوبه به تایید مقام معظم رهبری و تصویب شورای امنیت ملی رسید و به بنده که استاندار هرمزگان بودم نیز ابلاغ شد اما آنچه امروز می شنویم که می گویند این موضوع را مسکوت نگاه دارید!

عزیزی تصریح کرد: امروز شما به دنبال توسعه استان هستید اما واقعیت این است که اگر این استان به خلیج فارس متصل نشود، اصلا توسعه بی معناست! لذا بنده از شما انتظار دارم اذن لازم را در این خصوص صادر بفرمایید.

او در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اتباع بیگانه و تبعات امنیتی و اجتماعی آن در استان فارس به ویژه در دو حمله تروریستی یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: از ۵۰۰هزار نفر جمعیت اتباع بیگانه در فارس، ۲۵۰هزار نفر آن غیرمجاز هستند و به عنوان عضوی از کمیسیون امنیت ملی و نماینده شیراز تقاضا دارم که در شورای عالی امنیت ملی مصوب کنید که شیراز و فارس  به عنوان شهر و استان ممنوعه برای اتباع بیگانه غیرمجاز معرفی شوند.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خواستار کمک دولت برای ساخت دو بیمارستان مهم در شیراز شد و گفت: ساخت بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت فاطمه زهرا(س) در دولت شما مورد تصویب قرار گرفت اما متاسفانه در تامین منابع باز هم  مورد کم مهری قرار گرفته لذا خواستار توجه جدی شما به این موضوع هستیم.

/پایان متن/