مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس از بهره برداری از بزرگترین پروژه زیست محیطی شمال استان فارس، شامل طرح شبکه جمع آوری، خطوط انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آباده با ارزش تقریبی ۱۰ هزار میلیارد ریال، در دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به استان فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، علی جان صادق پور، مدیر عامل این شرکت در همین رابطه اعلام کرد: طرح شبکه جمع آوری، خطوط انتقال و تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده در ردیف طرح های ملی و از مهمترین طرح های عمرانی و توسعه ای این شهرستان می باشد که به فضل الهی در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت آبفا فارس در تشریح طرح فاضلاب شهر آباده اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی هم اینک قابل بهره برداری می باشد.

وی تشریح کرد: مدول اول این تصفیه خانه با ظرفیت تصفیه ی فاضلاب ۱۰۰۰۰ مترمکعب در شبانه روز، با سرمایه گذاری بانک توسعه اسلامی آماده بهره برداری شده است.

صادق‌پور ادامه داد: در این طرح همچنین ۲۴۱ کیلومتر شبکه جمع آوری و خط انتقال نیز طراحی شده است که تا کنون ۱۱۸ کیلومتر آن از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی اجرا گردیده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: حدودا ۱۲ کیلومتر از شبکه های جمع آوری فرعی و اصلی با لوله هایی در اقطار ۲۰۰ و ۴۰۰ میلیمتر، همراه با ۲۵۰ آدم رو و ۴۵۰ انشعاب فاضلاب اجرا گردید.

به گزارش عصر کار عملیات اجرایی ادامه این طرح زیست محیطی شامل حدودا ۱۰۰ کیلومتر از شبکه های جمع آوری اصلی ، فرعی و ۶ کیلومتر خط انتقال در اقطار ۲۰۰ و ۹۰۰ میلیمتر همراه با ۲۰۸۵ آدم رو و ۶۶۶۵ انشعاب فاضلاب اجرا و آماده بهره برداری گردید.

/پایان متن/