مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس در اجتماع بانوان شیعه و اهل سنت گفت: بانوان مسلمان ما پرچمداران وحدت عملی هستند و سلاح ایمان آنها می‌تواند جامعه اسلامی را به قله‌های پیشرفت برساند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن قانع ظهر پنجشنبه در نشست تخصصی مشترک بانوان شیعه و اهل سنت گله دار که در روز میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) با موضوع «وحدت زمینه ساز تحقق تمدن نوین اسلامی» برگزار شد گفت: سلاح ایمان بانوان مسلمان می‌تواند جامعه اسلامی را به قله‌های پیشرفت برساند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به آیه شریفه یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِیرًا. ای پیامبر! همانا ما تو را گواه (بر مردم) و بشارت دهنده و بیم‌دهنده فرستادیم (نور ۴۵) تصریح کرد: میزبان رحمت الهی حضرت فاطمه زهرا است و شما بانوان امروز، از آن حضرت تأسی می‌کنید و مسأله وحدت در سایه تکریم پیامبر است.

وی به جایگاه زن در اسلام اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری مد ظله العالی می‌فرماید: غرب از زن ایرانی کینه به دل دارد و دلیل اینکه ۷۰ سال قبل پروژه انقلاب جنسی را پیش گرفت هم همین بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان فارس به خنثی شدن توطئه غرب با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ اشاره کرد و افزود: غرب می‌خواست به زن آزادی مطلق بدهد اما با انقلاب اسلامی شکست خورد.

قانع تأکید کرد: شخصی به نام فاطمه جلیلی در برابر رضاخان در کشف حجاب قد علم کرد و این زن مادر دو شهید شد، یکی حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران و دیگری علی طهرانی مقدم.

حجت‌الاسلام والمسلمین قانع یادآور شد: شما خواهران امروز چه شیعه و چه سنی پرچمداران وحدت عملی هستید و سلاح ایمان شما می‌تواند جامعه اسلامی را به قله‌های پیشرفت برساند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس به ویژه در حوزه بانوان گفت: هدف ما در این مسیر تقویت جایگاه زن و خانواده است.

حجت الاسلام و المسلمین قانع در پایان این برنامه ضمن تقدیر از میزبانی مردم ساده زیست، انقلابی و ولایتمدار گله دار و ائمه جمعه تشیع و تسنن از جمله آقایان گنجی و نوری، شیخ هاشم صدیقی و حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین قاسمیان، مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی، از اجرای گروه ریحانه و دختران حاج قاسم نیز تشکر نمود و با خانواده شهید یونس شیخی از شهدای اهل سنت منطقه دیدار و از مقام شامخ این شهید گرانقدر تجلیل کرد.

/پایان متن/