در آیین بزرگداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری از شهرداری کلانشهر شیراز به عنوان یکی از پیشرو ترین دستگاه ها در صنعت گردشگری فرهنگی مذهبی و ارتقای کیفی این حوزه تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز؛ در روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری از شهرداری شیراز به عنوان یکی از پیشرو ترین دستگاه ها در صنعت گردشگری فرهنگی و مذهبی و ارتقای کیفی این حوزه تقدیر شد.

آرش فرج‌زاده، حوزه جهانگردی و گردشگری را از جمله صنعت‌های جدید در عرصه شهرها دانست و بیان کرد: گردشگری و جهانگردی در کلان‌شهرهایی که ریشه‌ فرهنگی، تاریخی دارند، دارای اهمیت ویژه‌ای است و خودنمایی بیشتری می‌کند.

قائم مقام شهردار شیراز در توصیف این کلانشهر اینگونه گفت: شهر شیراز به لحاظ قدمت تاریخی، فرهنگی و مذهبی که دارد، از این مقوله مستثنی نیست. شیراز به عنوان یکی از قوی‌ترین شهرها در حوزه فرهنگی، گردشگری و مذهبی شناخته شده و به جهت این قابلیت ها و زیرساخت های شهری و استفاده بهینه از این صنعت، شهرداری شیراز اقدامات زیادی را در این راستا در دست برنامه‌ریزی دارد.

این مقام شهرداری شیرازی بیان کرد: حوزه گردشگری فرهنگی زیارتی در شیراز موجب حضور توریست‌هایی شده که برای بازدید از اماکن فرهنگی و زیارتی به شهر شیراز سفر می کنند.

او گفت: این ها فرصت‌هایی را برای سرمایه‌گذاری و ارتقای کیفی مجموعه شهر به وجود می‌آورد و نباید از آن غافل شد.

فرج زاده در ادامه گفت: شهرداری شیراز در خصوص موضوع گردشگری فرهنگی مذهبی، زیر ساخت‌ هایی را مهیا کرده تا گردشگرانی که برای این امر به شهر شیراز سفر می‌کنند از امکانات و شرایط مناسب‌تری بهره مند شوند.

وی گفت: از دیگر اقدامات و برنامه های شهرداری شیراز در جذب سرمایه گذاری، فراهم آوردن زیرساخت ها و اجرای پروژه ها و برنامه هایی است تا سرمایه‌گذارانی که بخواهند در راستای صنعت گردشگری و جذب توریست و گردشگر در شهر شیراز قدم بردارند براحتی اقدام به سرمایه گذاری کنند.

قائم مقام شهردار شیراز با بیان اینکه شیراز از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام شناخته شده و این یکی از قوی‌ترین فرصت‌ها در حوزه گردشگری زیارتی برای این شهر است‌، گفت: امید است با برنامه‌ریزی مناسب شهرداری و با اختصاص بودجه مناسبی که از سوی شورای اسلامی شهر در نظر گرفته شده، بتوانیم کلان‌شهر شهر شیراز را آماده حضور گردشگران کنیم.

او بیان کرد: در این چارچوب پروژه هایی در حوزه سرمایه‌گذاری تعریف و ارائه شده و بعضاً سرمایه‌گذارانی به شهرداری مراجعه و در جذب سرمایه‌گذار اقدام هایی انجام شده است.

بر اساس این گزارش در آیین بزرگداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که در سالن همایش های هتل بزرگ شیراز برگزار شد از شهرداری کلانشهر شیراز به عنوان یکی از پیشرو ترین دستگاه ها در صنعت گردشگری فرهنگی مذهبی و ارتقای کیفی این حوزه تقدیر بعمل آمد.

/پایان متن/