مدیر عامل شرکت آبفا فارس که به منظور بازدید از وضعیت آب شرب شهر شهرها و روستاهای شهرستانهای لارستان و خنج به جنوب فارس سفر کرده بود، گفت: وزارت نیرو تمامی گزینه های ممکن جهت تأمین آب شرب شهرها و روستاهای جنوب فارس را در دست بررسی و پیگیری دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، علی‌جان صادق پور مدیرعامل این شرکت که به منظور بررسی وضعیت آب شرب تعدادی از شهرستان های جنوب فارس به شهرستان لار سفر کرده بود، ضمن بازدید میدانی از برخی تأسیسات آبرسانی ، در جلسه ای با مسئولین محلی بخش بیرم شرکت نمود.

وی در این جلسه ضمن تشریح برخی اقدامات شرکت آبفا فارس به منظور بهبود وضعیت آبرسانی به مردم استان فارس به ویژه شهرستان های جنوبی، اظهار داشت: طی مطالعات، بررسی ها و جلسات کارشناسی که طی سالیان اخیر در وزارت نیرو انجام شده است اولویت های تأمین آب شرب جنوب استان فارس از جمله شهرستان های خنج،لارستان و بخش های تابعه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: از جمله تأمین آب شرب از آب شیرین کن با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دست اقدام است و گزینه دیگر ارتقاء سامانه موجود خط انتقال آب لارستان از سد سلمان فارسی که این گزینه نیز در حال پیگیری قرار دارد.

صادق‌پور ادامه داد: همچنین ترمیم بخشی از خط انتقال آبرسانی لارستان و ارتقاء تصفیه خانه ی آب حضرت ابیطالب(ع) نیز در دستور کار می باشد.

وی افزود: طی سالیان اخیر اقدامات قابل توجهی در حوزه ی تأمین آب شهر بیرم انجام گرفته است و در همین راستا حفر یک حلقه چاه دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

/پایان متن/