نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: در گفتگو با وزیر راه مطالبه تأمین اعتبار موردنیاز این مسیر را کردیم و انتظار داریم تا پایان سال این طرح به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، جعفر قادری نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل خط ریلی اقلید یزد گفت: در گفتگو با وزیر راه مطالبه تأمین اعتبار موردنیاز این مسیر را کردیم و انتظار داریم تا پایان سال این طرح به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: باتوجه‌به هزینه ۱۲٠٠ میلیاردتومانی طرح تنگ خیاره به لپویی و دریافت تسهیلات ۲٠٠ میلیاردتومانی از بانک شهر کمک وزارتخانه به این طرح بود که وزیر دستور دادند مبلغی از محل طرح‌های متمرکز به این طرح پرداخت شود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: باتوجه‌به تأمین مبلغ ۱٠٠ میلیاردتومانی بودجه و کمک وزارت دفاع به مسیر مرودشت به خرامه، از وزیر درخواست کمکی معادل کمک وزارت دفاع به این مسیر کردیم که دستور لازم برای تأمین این مبلغ داده شد.

قادری بیان کرد: باتوجه‌به دریافت تسهیلات ۲٠٠ میلیاردتومانی از محل ماده ۵۶ به محور سیاخ دار نگون واگذاری ۱٠ کیلومتر دیگر این مسیر به پیمانکار علاوه بر ۱۸ کیلومتر قبلی بود که مورد موافقت وزیر قرار گرفت و برای ادامه کار محورهای کیان‌آباد به گردنه باباخانی (۱۵ کیلومتر فعلی) و کوهمره سرخی (۱۵ کیلومتر فعلی) درخواست واگذاری ۲۰ کیلومتر جدید به پیمانکار را داشتم که سرجمع ۱۰ کیلومتر جدید به این دو مسیر موافقت کردند.

وی افزود: تأمین ۵ هزار تن قیر برای روکش آسفالت جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی از دیگر مواردی بود که با واگذاری هزار تن آن موافقت شد.

/پایان متن/