نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت:کالا تا ۵۰درصد افزایش قیمت می باید اما حقوق کارگر در طول برنامه های توسعه ۲۲ درصد و دولت در برابر افزایش حقوق مقاومت می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علیرضا پاکفطرت طی نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس ضمن گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس خواستار توجه ویژه به جانبازان و خانواده شهدا شد.

وی افزود: در آستانه آغاز بررسی لایحه برنامه هفتم باید عرض کنم این برنامه چیزی نیست که بتواند جوابگوی نیازهای ملت ایران باشد، در برنامه آمده است رشد اقتصادی سالانه هشت درصد باشد و این رشد زمانی محقق می شود که به نیروی کار توجه شود اما در این برنامه به کارگر و کارمند توجه نشده و این یعنی به تولید توجه نشده است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس خاطرنشان کرد:حدود۵۰درصد کارگران حداقل حقوق ۸میلیون را دریافت می کنند آیا با این حقوق می توان زندگی کرد؟کارگر جنس را در کارخانه تولید می کند اما همین کالا در سال دو تا سه بار افزایش قیمت می خورد و تا ۵۰ درصد افزایش قیمت می خورد اما افزایش قیمت کارگر۲۲درصد تعیین می شود.

وی با بیان اینکه وضعیت منطق برنامه قابل قبول نیست گفت: بهره وری را کارگر و کارمند بالا می برند اما اگر به این دوقشر بی توجهی شود چگونه انتظار دارید بهره وری حاصل شود دربرنامه به قشر بازنشستگان نیز توجه نشده و در برنامه ششم که خوب تدوین شده بود نیز عمل نشد و رشد اقتصادی در طول برنامه نیم درصد بود همچنین در طول برنامه ششم باید حقوق بازنشستگان همسان سازی می شد که نشد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به اینکه دولت افزایش حقوق متناسب با تورم را نپذیرفت اظهار داشت:  در طول برنامه دولت در این خصوص پاسخگو نبود و انشاالله در برنامه هفتم اینگونه نباشد.

وی خطاب به وزرای دولت  گفت:اتباع خارجی بی حساب  و کتاب اکثر شغل ها را از ایرانی ها را می گیرند و پول کشور را خارج می کنند و آمار تخلف بالا می رود آمار تصادف در استان فارس روز به روز در حال افزایش است و راه های استان رها شده است، آیا وزیر فرهنگ به ریشه ناهنجاری های اجتماعی توجه کرده است؟

/پایان متن/