نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبار اندک به بخش بهداشت و درمان فارس در سفر آتی هیات دولت انتقاد کرد.

ابراهیم عزیزی با بیان اینکه با توجه به اطلاعات واصله اگر ارقام فعلی برای بهداشت و درمان فارس در سفر هیات دولت مصوب شود، اعتراض نمایندگان فارس را به همراه خواهد داشت، افزود: سالهاست که فارس بار سنگین بهداشت و درمان جنوب کشور و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس را به دوش می کشد اما  متاسفانه نگاه دولت در تخصیص اعتبارات مناسب نیست.

او اظهار داشت: ما به ظاهر قطب درمانیم و هزار تا القاب و عناوین داریم اما در تخصیص اعتبار هیچ! و این دو با هم سازگاری ندارد.

عزیزی با اشاره به سفر قریب الوقوع دولت به فارس افزود: متأسفانه این بار هم بنا بر اخبار واصله، اعداد و ارقام پیش بینی شده در سفر دوم هیات دولت، شایسته فارس نیست و ظاهراً حوزه درمان در اولویت قرار نگرفته است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر این ارقام مصوب  شود، اعتراض شدید نمایندگان فارس را به همراه خواهد داشت چراکه ما نمی توانیم به اندازه چند استان خدمات ارائه دهیم اما موقع تخصیص اعتبار جزو استان های آخر باشیم.

نائب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نهضت ساخت بیمارستان های بزرگ در شیراز نیز گفت: تکمیل و تجهیز این بیمارستان ها نیازمند نگاه هوشمندانه وزارت بهداشت است و انتظار ما این است که دولت با توجه به اینکه شیراز قطب پزشکی منطقه می باشد، توجهی عادلانه به این موضوع داشته باشد.

/پایان متن/