رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: گزارش نظارت میدانی از انبار‌های نگهداری ذرت‌های آلوده را صبح دوشنبه هفته در صحن علنی مجلس ارائه می‌کنیم.

محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، در زمینه ذرت‌های آلوده در سیلوی اسدآباد همدان، گفت: وظیفه ما نظارت بر روند و عملکرد دستگاه‌های متولی اجرایی است، بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۳ هزار تن ذرت در انبار‌های اسدآباد برای توزیع در غرب و شمالغرب کشور ذخیره شده که از این میزان حدودا ۱۰ هزار تن مصرف و ۱۳ هزار تن دیگر آن باقی مانده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گزارش دستگاه قضایی بر اساس مستندات و همچنین گزارش دامپزشکی استان همدان دال بر آلودگی ذرت‌های نگهداری شده در انبار‌های اسدآباد است، عنوان کرد: وزیر جهاد کشاورزی موضوع آلودگی ذرت‌ها را رد کرده، اما روز یکشنبه هفته آینده به همراه مسئولین کشوری و استانی با حضور در شهرستان اسدآباد از نزدیک مسائل را بررسی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مستندات ارائه شده توسط دستگاه قضایی در زمینه ذرت‌های آلوده دقیق هستند و نگرانی‌های وجود دارد که برای رفع آن شخصا از منطقه بازدید و گزارش آن را هفته آینده ارائه می‌کنم، افزود: حدود ۲۲ بار از بنادر و مبادی ورودی نهاده‌های دامی و کالا‌های اساسی بازدید کرده‌ام، اگر در زمینه ذرت‌های آلوده کوتاهی رخ داده باشد با کسی تعارف نداریم و با افراد خاطی از جایگاه نظارتی برخورد جدی می‌کنیم.

عسکری با بیان اینکه این احتمال داده می‌شود که آلودگی ذرت‌های وارداتی در حوزه نگهداری رخ داده است، تصریح کرد: در مواردی شاهد بوده این که محموله‌هایی ناخالصی داشته‌اند که گزارش آن را به سازمان بازرسی و رئیس مجلس ارائه کرده‌ایم و در برخی از موارد نیاز بوده تا به رئیس جمهور موضوع اطلاع داده شود تا اشکالات را رفع کنند. تلاش ما کمک به دولت است و انصافا روند رو به جلویی در حوزه پیگیری‌ها و حل مشکلات مردم داشته است، اما تلخ شدن کام مردم تحت هیچ شرایطی پذیرفتنی نیست.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر دستگاهی در سطح ملی، استانی و یا شهرستانی در زمینه ذرت‌های آلوده کوتاهی کرده باشد مصداق ترک فعل است و با آن برخورد می‌شود و برخورد‌ها در زمینه سلامت مردم و امنیت غذایی جدی است، گفت: گزارش نظارت میدانی از انبار‌های نگهداری ذرت‌های آلوده را صبح دوشنبه در صحن علنی مجلس ارائه می‌کنیم.

/پایان متن/