در پی انتشار فیلمی مبنی بر بالا آمدن آب سد درودزن و آبگرفتگی شالیزارها و خسارت به شلتوک‌کاران، روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس با بیان اینکه هدف از رهاسازی کمک به تولید برق در کشور است، اعلام کرد : بخشی از محصولات شلتوک که با آبگرفتگی اراضی بستر دریاچه سد درودزن دچار خسارت شده‌اند بصورت غیر قانونی و با تجاوز به بستر دریاچه کاشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از ایرنا، فیلمی مبنی بر آبگرفتگی شالیزارهای واقع در اراضی پیرامون دریاچه سد درودزن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است؛ تصاویر این فیلم حاکی از آن است که کشاورزان به دلیل بالا آمدن آب سد درود زن و آبگرفتگی شالیزارهای مجبور به برداشت زودتر از موعد برنج شده‌اند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس روز پنجشنبه در این باره اعلام کرد : با توجه به تکلیف وزارت نیرو در خصوص تولید برق با هدف مدیریت مصرف در پیک تابستان، شرکت آب منطقه‌ای ملزم به رهاسازی میزان ۲۶ متر مکعب در ثانیه از ذخیره آب پشت سد ملاصدرا و در بالا دست سد درودزن شده است.

بر این اساس یکی از نیروگاه‌های سد بصورت تمام وقت در مدار قرار گرفته و به میزان ۴۶ مگاوات در ساعت برق تولید می‌کند.

از آنجا که آب رها شده از سد ملاصدرا به ذخیره سد درودزن افزوده می‌شود، تراز آب دریاچه درودزن مقداری بالا آمده و اراضی تملک شده بستر دریاچه سد درودزن که بطور غیرمجاز توسط کشاورزان زیر کشت برنج رفته است را به میزانی در برمی‌گیرد.

/پایان متن/