محمدحسین فیروزی با اشاره به هزینه تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی استان فارس اعلام کرد: از ابتدای سال 1402 تاکنون بیش از 80 میلیارد ریال اعتبار، صَرف تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی استان فارس شده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، محمدحسین فیروزی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به ضرورت توسعه کتابخانه‌های عمومی عنوان کرد: ارتقا، شاداب‌سازی و به‌سازی کتابخانه‌های عمومی موجود در استان از اولویت های اصلی این مجموعه است تا بتوانیم در کنار توسعه کمی، سطح کیفی خدمات کتابخانه‌های عمومی را ارتقا دهیم.

فیروزی با اشاره به صَرف بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی استان عنوان کرد: این مبلغ از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون و در بازه‌ی زمانی شش ماهه در کتابخانه‌های عمومی هزینه شده‌است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس ادامه داد: این اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی، ابلاغی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، آسیب‌های اجتماعی و … جذب شده است.

فیروزی ضمن اشاره به خریداری تجهیزات به روز و مدرن برای کتابخانه‌ها تصریح کرد: تجهیزات ضروری براساس نیاز کتابخانه‌ها به مبلغ بیش از ۲۷ میلیارد ریال خریداری و در استان توزیع شده است، این تجهیزات شامل تجهیزات چوبی، رایانه‌ای، سرمایشی و گرمایشی، دوربین مدار بسته، سیستم ضدسرقت و … است.

وی تأکید کرد: تجهیز کتابخانه‌های عمومی به امکانات مدرن و جدید کمک می‌کند تا مراجعه‌کنندگان به کتابخانه‌ها بتوانند با استفاده از امکانات به روز و در محیطی لذت‌بخش به مطالعه و امانت کتاب بپردازند و همچنین کتابداران در محیطی امن و با آسایش بیشتر، کار ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را با قوّت بیشتر ادامه دهند.

وی همچنین با اشاره به به تعمیرات کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت: مبلغی بیش از ۲۳ میلیارد ریال در ۱۰ کتابخانه عمومی استان صرف تعمیرات شده است که این تعمیرات شامل به‌سازی و نوسازی قسمتهای مختلف ساختمان کتابخانه‌ها بوده‌است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به پروژه بازسازی کتابخانه شهید دستغیب شیراز اضافه کرد: از ابتدای سال جاری، بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای اتمام مراحل بازسازی این کتابخانه هزینه شده است. پروژه کتابخانه دستغیب مراحل پایانی خود را طی می‌کند و انشاالله به زودی درهای قدیمی‌ترین کتابخانه شیراز به روی علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی گشوده خواهد شد و با طراحی به روز و پیشرفته، تقدیم مردم فرهنگ دوست شیراز خواهد شد.

/پایان متن/