امام جمعه موقت شیراز با تاکید بر اینکه دولت فعلی هیچ طرحی را رها نکرده و هزاران طرح نیمه تمام را احیا کرده است، گفت: متاسفانه قلم‌های مسموم شب و روز برای به زمین زدن این دولت تلاش می‌کنند و در تهران جلسه می‌گیرند، اما تلاش‌های این دولت بی‌سابقه است.

حجت‌الاسلام رضوی اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز با گرامیداشت هفته دولت و تسلیت اربعین حسینی با بیان اینکه آسایشگاه معلولان و سالمندان در استان فارس وضعیت خوبی ندارد، از نمایندگان استان، رئیس سازمان بهزیستی کشور و استاندار فارس خواست تا این موضوع را پیگیری کرده و از وضعیت آسایشگاه‌ها و خانه سالمندان فارس بازدیدی داشته باشند.

وی به وضعیت بهزیستی استان انتقاد کرد و اظهار داشت: این سازمان شکل گرفته تا دست معلولین جامعه را بگیرد اما پارتی‌بازی و کاغذ‌بازی موجب شده تا یک معلول ماه‌ها برود و بیاید و نهایتا هم به او بگویند مشمول دریافت خدمات معلولیت نمی‌شوید.

امام جمعه موقت شیراز افزود: به فردی که اتهامات مالی و غیرمالی ‌در پرونده‌اش بوده و از مجموعه بهزیستی اخراج می‌شود مجوز تأسیس خانه‌‌ سالمندان می‌دهند و از ۶ تا ۴۰ میلیون هزینه می‌گیرند اما نه تنها به این عزیزان رسیدگی نمی‌کنند بلکه به بدترین نوع با انها برخورد می‌کنند.

وی ادامه داد: در خانه سالمندان بسیار بد برخورد می‌کنند، لذا از سه مجموعه نمایندگان مجلس، سازمان بازرسی و استاندار می‌خواهم دخالت کنند و به داد معلولین برسند!

رضوی اردکانی با تاکید بر دلسوز‌ی و پاکدستی استاندار فعلی فارس از خدمات وی تقدیر کرد و در ادامه گفت: انصافا اقدامات بزرگی در دولت سیزدهم رخ داده که به دلیل برخی گرانی‌ها جلوه نمی‌کند، در حالی که گام‌های این دولت از چند‌ دولت گذشته چه در صحنه اقتصادی و سیاسی و چه نظامی بلندتر و اثرگذارتر بوده است.

رضوی اردکانی ایجاد بیش از یک میلیون شغل، ساخت یک میلیون و ٩٠٠ هزار مسکن، احیای ۳۵۰۰ کارخانه راکد و تعطیل و از سرگیری مهم‌ترین پروژه عسلویه (فاز ۱۱) که تا ۲۰ سال تعطیل بود را از مهمترین اقدامات دولت سیزدهم ذکر و عنوان کرد: امسال شاهد افتتاح و بهره برداری چند هزار پروژه مهم در حوزه‌های فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها و … در هفته دولت بودیم.

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه پروژه عظیم آزادراه شیراز به اصفهان نیز طی روز‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: دولت‌های گذشته اعلام می‌کردند که در شرایط تحریم امکان فروش نفت نداریم، اما با عزت و قدرت، امروز ۲٫۵ میلیون بشکه نفت تولید می‌شود که ۱٫۵ میلیون بشکه آن صادر می‌شود که در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

رضوی اردکانی با تصریح بر اینکه دولت فعلی هیچ طرحی را رها نکرده و هزاران طرح نیمه تمام را احیا کرده است، گفت: متاسفانه قلم‌های مسموم شب و روز برای به زمین زدن این دولت تلاش می‌کنند و در تهران جلسه می‌گیرند.

وی  گفت: در صورتی که ارزش پول ملی حل شود، مسئله گرانی هم حل می‌شود، دولت سیزدهم با عزت توانست پول‌های بلوکه شده در کره و عراق را برگرداند.

امام جمعه موقت شیراز همچنین عضویت ایران در دو پیمان جهانی شانگ‌های و بریکس را از اقدامات شاخص دولت فعلی ذکر و تصریح کرد: اگرچه آثار این‌ها فوری نیست، اما این کار، هنر دولت بود.

امام جمعه موقت شیراز همچنین به روز تعاون و مشارکت در ۱۴ شهریور هم اشاره و عنوان کرد: اساس جمهوری اسلامی بر تعاون و مردمی سازی بوده است.

رضوی اردکانی به ۱۳ شهریور، سالروز شهادت رئیس علی دلواری، قهرمان جنوب که با تفنگ‌های معمولی توانست ارتش انگلیس را به زمین بزند هم اشاره کرد و یاد و خاطره این قهرمان ملی را گرامیداشت.

وی به راهپیمایی اربعین حسینی هم اشاره‌ای کرد و گفت: امروز پیاده روی اربعین، تمام محبان اهل بیت (ع) را گردهم آورده است.

امام جمعه موقت شیراز ضمن تقدیر از مردم سخاوتمند عراق در پذیرایی از زوار اربعین حسینی و با بیان اینکه اربعین یک کنگره عظیم انسانی است، گفت: مراسم اربعین یعنی دفاع از فضیلت‌ها و مبارزه با رذیلت‌ها.

او در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شیراز به صفات عبادالرحمان در قرآن اشاره و بیان کرد: خداوند ١٢ خصوصیت برای بندگان خاص خود در سوره فرقان مطرح کرده است.

رضوی اردکانی تصریح کرد: بندگان خاص خداوند خاشع و متواضع هستند، با جاهل درگیر نمی‌شوند، اهل نماز شب و عبادت خالص هستند، از خداوند خوف و ترس دارند، اهل افراط و تفریط نیستند، موحد هستند و به احدی جز خدا کرنش نمی‌کنند.

او ادامه داد: همچنین کسانی که متخلص به عبادالرحمان هستند اهل شرارت و آدمکشی نیستند، پاکدامن و با عفت هستند، به حق و حقوق دیگران احترام می‌گذارند، انسانهای بزرگواری هستند و چشم بینا و گوش شنوا دارند و هنگام برخورد با آیات پروردگار، آن را می‌بینند و نسبت به خانواده خود بی تفاوت نیستند.

امام جمعه شیراز با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی نمی‌خواهد کسی را به زور به بهشت بفرستد و خیر خانواده‌ها را می‌خواهد، گفت: اسلام به دنبال جامعه‌ای پاک است.

او همچنین با تاکید بر اینکه حجاب برای پسران و دختران ما مصونیت ایجاد می‌کند، افزود: پاکدامنی و حیاء جزو صفات عبادالرحمان است. بی عفتی و بی عصمتی و زنا، جزا و عقوبت سختی دارد؛ افراد بی بند و بار و شهوت‌ران، دو برابر عذاب متوجه آنهاست، چون حرمت شکنی کرده‌اند. تا جمهوری اسلامی است جلوی بی عفتی را خواهد گرفت و اجازه نمی‌دهیم بی عفتی ایجاد شود.

/پایان متن/