شهردار کلان‌شهر شیراز با بیان اینکه ادامه خط ۳ مترو از شهرک گلستان به شهر صدرا از اولویت‌های مدیریت شهری و استانی است، گفت: اجرای این پروژه همکاری بین بخشی را می‌طلبد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، در پی تداوم بازدیدها و بررسی‌های میدانی مدیریت ارشد شهری شیراز از پروژه‌های کلان عمرانی؛ جلسه میدانی بررسی خط ۳ در حال ساخت مترو از تقاطع بصیرت به سمت میدان راه‌آهن -به طول تقریبی ۱۰ کیلومتر با ۸ ایستگاه- برگزار شد.

در این جلسه که در محل احداث یکی از ایستگاه‌های در حال ساخت این خط برگزار شد، وضعیت مواردی نظیر ایستگاه‌ها، تونل‌ها، کارخانه تولید سگمنت و تی‌بی‌ام موردبحث و بررسی قرار گرفت و تصمیم‌گیری شد.

شهردار کلان‌شهر شیراز با ابراز خرسندی از پیشرفت فیزیکی خط ۳ مترو که به‌نوعی توسعه غربی خط یک محسوب می‌شود، اظهار کرد: در بعضی قسمت‌ها حتی از برنامه زمان‌بندی جلوتر هستیم و درمجموع مسیری که در حال طی شدن است، طبق قوانین و ضوابط قرارداد در حال انجام است و امیدواریم طبق برنامه زمان‌بندی پروژه اجرا شود.

اسدی با بیان اینکه ادامه خط ۳ مترو از شهرک گلستان به شهر صدرا از اولویت‌های مدیریت شهری و استانی است، گفت: این مسیر ازنظر بودجه، ضوابط و قانون باید در بودجه کل کشور دیده شود.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز ابراز امیدواری کرد: مجوز احداث این مسیر در سفر قریب‌الوقوع ریاست جمهوری به استان فارس اخذ شود.

شهردار کلان‌شهر شیراز تصریح کرد: اجرای این پروژه، همکاری بین بخشی وزارت راه و شهرسازی، شهرداری صدرا، شرکت توسعه عمران شهر صدرا و شهرداری شیراز را می‌طلبد و تمامی این دستگاه‌ها باید همت کرده تا خط ۳ مترو به سمت شهر صدرا برسد و این کار باید به‌صورت مشارکتی انجام شود.

اسدی هدف از اجرای این پروژه را تسهیل در امر دسترسی عبور و مرور راحت و سریع شهروندان کلان‌شهر شیراز و شهر صدا دانست و ادامه داد: علاوه بر اشتغال برخی شهروندان صدرا در شیراز، چند بیمارستان تخصصی در صدرا وجود دارد که خدمات ارزشمندی را در سطح استان فارس به مراجعین خود ارائه می‌دهند.

او گفت: با ادامه خط ۳ مترو به شهر صدرا، مردم می‌توانند مسیر طولی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز تا شهر جدید صدرا را با استفاده از خطوط مترو در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه طی کنند.

/پایان متن/