مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد که همزمان با هفته دولت، افتتاح و بهره‌برداری از حدود ۳۰۰۰ میلیارد ریال پروژه برقی در سطح ۱۰ شهرستان تحت مدیریت این شرکت عملیاتی شده است.

محمدرضا سلاحی یکشنبه ۵ شهریور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه رجایی و باهنر و تبریک این ایام، به خبرنگاران گفت: هفته دولت یکی از مناسبت‌های مهم برای بیان و معرفی اقدامات شاخص و اثرگذار دستگاه‌های مختلف اجرایی به شمار می‌رود.

سلاحی با تاکید براینکه اقدامات نظام جمهوری اسلامی طی بیش از چهار دهه گذشته، به توزیع عادلانه امکانات و ارتقای کمی و کیفی خدمات در سطوح مختلف منجر شده است، گفت: صنعت برق به عنوان یکی از زیرساخت‌های توسعه، بعد از استقرار نظام جمهوری اسلامی دستخوش دگرگونی عظیمی شده است.

او با اشاره به اقدامات اجرایی شده توسط شرکت توزیع نیروی برق شیراز، گفت: امسال نیز مانند سال‌های گذشته تعداد ۱۶ عنوان پروژه با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال، برای افتتاح در هفته دولت آماده شده که بخشی از آنها تا کنون به بهره برداری رسیده است و مابقی افتتاح می‌شود.

سلاحی ضمن یادآوری اینکه، توسعه خدمات در نقاط مختلف کشور، منجر به ارتقاء زیرساخت‌ها شده است، گفت: پروژه‌های آماده بهره‌برداری در هفته دولت امسال شامل طرح‌های نیرورسانی شهری و روستایی، کاهش افت ولتاژ، نصب لوازم اندازه‌گیری، اصلاح شبکه، افزایش نقاط کنترل پذیر و حذف شبکه هوایی و اصلاح و زیباسازی بوده است.

او با یادآوری اینکه هر یک از ۱۶ عنوان پروژه، شامل چندین پروژه بوده است، گفت: تبدیل شبکه ۱۱ به ۲۰ کیلوولت در سه خط ایستگاه میانرود و انتقال به ایستگاه صنعت، یکی از مهم‌ترین این پروژه‌ها است.

مدیرعامل توزیع برق شیراز، افزود: برق رسانی به روستای امام زاده محمد با احداث ۱۳.۵ کیلومتر شبکه فشار متوسط، دو کیلومتر شبکه فشار ضعیف و یک دستگاه ترانس و برق رسانی به روستای عبدالکریمی با احداث ۱.۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط و نیم کیلومتر شبکه فشار ضعیف و یک دستگاه ترانس، از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های برق رسانی به روستاهای جدیدالاحداث سنگر و چشمه تلخ با اعتباری بالغ بر حدود ۳۹ میلیارد ریال افتتاح شده است، گفت: برای برقرسانی به روستای سنگر ۱۱۰۰ متر شبکه های فشار ضعیف و متوسط، یک دستگاه ترانس و ۴۰ پایه اجرا و نصب شده و برای برق‌رسانی به روستای چشمه تلخ، حدود ۵۵۰ متر شبکه‌های فشار ضعیف و متوسط احداث و یک دستگاه ترانس و ۱۷ پایه نصب شده است.

سلاحی با یادآوری اینکه برقرسانی به ۲ روستای جدید الاحداث سنگر و چشمه تلخ زمینه بهره مندی ۱۳۰ خانوار از نعمت برق پایدار را فراهم کرده است، گفت: اصلاح شبکه برق روستایی در قالب طرحی ملی، برای ۷۰ روستا با اعتباری بیش از ۳۶ میلیارد تومان، یکی از پروژه‌های شاخص شرکت توزیع نیروی برق شیراز برای هفته دولت است.

او همچنین گفت: کنترل پذیر کردن انشعاب‌ها برای ۶۴ انشعاب دیماندی سمت اولی، ۱۲۰۰ انشعاب دیماندی سمت ثانویه، ۲۵۰۰ انشعاب دیماندی سمت ثانویه مستقیم، ۶۵۰۰ انشعاب ثانویه سه فاز عادی و ۲۰۰۰ انشعاب تکفاز، با هدف مدیریت و بهینه‌سازی مصرف در بخش‌های صنعتی، اداری، کشاورزی، تجاری و خانگی، شماری از طرح‌های قابل بهره‌برداری در هفته دولت را به خود اختصاص داده است.

سلاحی در ادامه از ایجاد ۲۶۶ نقطه کنترل و رویت پذیر در شبکه توزیع برق شیراز خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح که برای افتتاح در هفته دولت آماده شده، کاهش مدت خاموشی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه است.

مدیرعامل توزیع نیروی برق شیراز همچنین گفت: اصلاح، زیباسازی، حذف شبکه هوایی و ایجاد ظرفیت جدید در محله سنگ سیاه شیراز به عنوان یکی از کانون‌های گردشگری تاریخی در این کلانشهر، از اقدامات مهم این شرکت به شمار می‌رود که آماده افتتاح شده است.

سلاحی با یادآوری اینکه مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرا و تکمیل این ۱۶ عنوان پروژه، ۳۲۳۱ میلیارد ریال بوده است، گفت: تامین این رقم از محل اعتبارات ملی و داخلی شرکت توزیع نیروی برق شیراز بوده است.

/پایان متن/