استاندار فارس گفت: دولت سیزدهم با شعار مردمی بودن و کار و تلاش برای مردم و رفع مشکلات اکثریت مردم پا به عرصه گذاشت و امروز قسمتی از تلاش‌های این دولت به نتیجه رسیده است.

دکتر محمد هادی ایمانیه، در سخنرانی بین الصلاتین نماز جمعه شیراز، ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و نکوداشت هفته دولت افزود: در هفته دولت امسال در فارس ۸۳۷ پروژه با اعتبار ۴۵۹ هزار میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: البته این پروژه ‌ها در هفته دولت جهت بهره مندی مردم افتتاح می شوند و بهره برداری رسمی از آنها همزمان با سفر دوم رئیس جمهور به استان که طی هفته های آتی اتفاق خواهد افتاد انجام می شود.

او اظهار کرد: ارزش ریالی پروژه های هفته دولت امسال که ۶ هزار و ۵۰۰ اشتغال مستقیم و ۳۰ هزار استغال غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد، افزون بر ۶ برابر پروژه های هفته دولت سال گذشته است.

استاندار فارس گفت: از جمله پروژه های پروژه شاخصی که در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد می توان به پروژه فولاد غدیر نی ریز با اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد ریال و فولاد کوار ۸۹ هزار میلیارد ریال، آزادراه شیراز – اصفهان با ۶۰ هزار میلیارد اعتبار اشاره کرد.

ایمانیه افزود: امیدواریم در سفر دوم رئیس جمهور به استان بتوانیم کلنگ اجرای آزادراه شیراز – بوشهر را در ادامه آزادراه شیراز- اصفهان و برای رسیدن به خلیج فارس داشته باشیم.

وی افزود: تسریع در اجرای راه آهن شیراز – بوشهر که امیدواریم با تخصیص اعتبارات در سفر دوم روند اجرای آن شتاب گیرد، تکمیل بزرگراه شیراز – جهرم – لار – بندرعباس، تکمیل بزرگراه شیراز- فسا – داراب – بندرعباس، تکمیل راه آهن اقلید – یزد که مسیر شیراز تا مشهد را حداقل پنج ساعت کوتاه تر خواهد کرد، تکمیل راه آهن گلگهر به شیراز، توسعه کشت گیاهان دارویی که مقدمات آن فراهم شده، همه اینها نیز برنامه هایی است که اجرا و تکمیل آنها تا هفته دولت سال آینده را خواهیم داشت.

او اظهار کرد: علاوه بر این، مقدمات ایجاد شهرک صنایع دارویی و لوازم بهداشتی نیز فراهم شده و به زودی آغاز می شود.

استاندار فارس گفت: در زمینه جذب سرمایه گذار برای خروج کارخانه های راکد از رکود نیز طی ۲ سال گذشته اقدامات خوبی در استان انجام گرفته و صدها کارخانه از رکود خارج شده یا ظرفیت های تولیدی آنها افزاش قابل توجهی یافته است و در ادامه امیدواریم سایر کارخانه های راکد نیز از رکود خارج شوند.

ایمانیه افزود: همچنین به منظور رفع دغدغه معیشتی مردم، ایجاد یک هزار فروشگاه مرتبط با توزیع مواد غذایی از تولید به مصرف را در دستور کار داریم که امیدواریم به زودی این مهم محقق شود.

وی گفت: در بحث عفاف و حجاب نیز از مردم متدین استان و شیراز انتظار داریم که در این زمینه به وظیفه امربه معروف به زیبایی عمل کنند و ما نیز به عنوان مدیران جامعه نظارت خواهیم کرد.

او افزود: امروز نیز با همکاری بسیار خوب همه مجموعه ها و دستگاهها اتفاقات خوبی در این زمینه افتاده و جلو هجمه وسیع دشمن گرفته شده اما مشکلاتی نیز وجود دارد که در حال پیگیری و رفع آنها هستیم.

صدور کارت هوشمند برای اتباع بیگانه
استاندار فارس، با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) هم گفت: بعد از حادثه تروریستی بحث ساماندهی اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفت.

ایمانیه افزود: البته اکثر اتباع بیگانه از برادران مسلمان ما هستند و در جبهه مقاومت هم همراه با عزیزان ایرانی جنگیدند اما گروه اقلیتی هم وجود دارند که برای ساماندهی آنها برنامه ای که در شورای تامین استان به تصویب رسیده و مورد تایید وزیر کشور نیز قرار گرفته این است که به زودی تمام اتباع دارای کارت شناسایی هوشمند خواهند شد.

وی ادامه داد: این بدان معناست که از این پس هر کارفرمای ایرانی که بخواهد از این اتباع استفاده کند باید اطلاعات جامعی در خصوص فعالیت خود اختیار مراجع امنیتی استان قرار دهد.

او افزود: مبارزه با زمین خواری و کوه خواری نیز از دیگر اقداماتی است که با همکاری خوب دستگاه قضایی استان در حال انجام است و قرارگاهی ایجاد شده که امیدواریم این تلاش ها منجر شود که جلو افرادی که تخلف های آشکاری می کنند گرفته شود.

/پایان متن/