عضو هیات رئیسه کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه اگر شفافیت در بازار سهام بخوبی صورت گیرد، می تواند رشد بسیار خوبی در شاخص ها ایجاد کند، گفت: باید اهرم های دقیق در بورس تعریف شود تا بتواند نقدینگی ها را جذب کند.

جعفر قادری با اشاره به نوسانات اخیر در بازار سرمایه گفت: در بازار سهام و بورس باید از تنش ها و حساسیت های سیاسی، اظهارنظرهای غیر کارشناسی، تصمیمات بدون پشتوانه و بدون بررسی پیامدها و نکاتی که باعث پایین آمدن شاخص بورس می شود، اجتناب کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین ایرادات واشکالاتی که در این زمینه وجود دارد، باید برطرف شود و از طرفی لوح تثبیت شاخص بهای سهام باید تقویت شود تا هنگامی که ارزش سهام رو به کاهش است تعادل ایجاد کند و هنگامی که ارزش سهام رو به افزایش است بتواند سهام بیشتری را عرضه کند.

وی افزود: شفافیت و عملکرد بورس نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد. البته مسائلی از جمله قیمت خوراک پتروشیمی و قیمت سنگ آهن آسیب جدی به بورس وارد کرده و می تواند باعث سلب اعتماد مردم به بازار سهام شود از طرفی هم کنش های بین المللی سیاسی و تحریم ها نیز در این مورد دخیل است اما باید سازوکاری اندیشیده شود تا مردم به بازار سهام اعتماد کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس تصریح کرد: اگر شفافیت در بازار سهام بخوبی صورت گیرد، می تواند رشد بسیار خوبی در شاخص ها ایجاد کرده و مردم را از سردرگمی نجات دهد همچنین باید اهرم های دقیق در بورس تعریف شود تا بتواند نقدینگی ها را جذب کند.

/پایان متن/