مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: در هفته دولت، ۹۳ پروژه راهداری با اعتباری بالغ بر۱۱۰۰ میلیارد تومان در نقاط مختلف این استان افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

علیرضا راستیار با اشاره به آغاز هفته دولت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، به خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت مستمر در حال خدمات رسانی به هموطنان به ویژه کاربران جاده‌ای است، از این رو خدمت‌رسانی بی وقفه و با دقت از سمت فعالان این بخش را همواره شاهد هستیم.

او با بیان اینکه هفته دولت تبلور خدمت دستگاه‌های اجرایی به مردم است، افزود: در هفته دولت امسال ۹۳ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان فارس با اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با اشاره به اینکه احداث و بهسازی راه‌های روستایی استان ۴۷ طرح از پروژه‌های هفته دولت این اداره را به خود اختصاص داده است، گفت: هم چنین بهره برداری از ۳۰ طرح در هفته دولت امسال در بخش بهسازی و روکش آسفالت راه‌های شریانی و غیر شریانی را شاهد خواهیم بود که به دلیل خرابی آسفالت محورها ناشی از تردد، مرور زمان و سایر عوامل دیگر دچار آسیب می‌شوند، جزء مهم‌ترین بخش‌ها در حوزه راهداری به شمار می‌روند تا کاربران جاده بتوانند با خیال آسوده در محورهای استان تردد کنند.

راستیار همچنین فارس را یکی از استان‌های دارای بیشترین راه و کریدور اصلی در کشور دانست و گفت: به دلیل وجود بیشترین میزان راه همسنگ در فارس، رفع نقاط حادثه خیز و ایمن سازی محورها همیشه جزو اولویت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است که از این رو در فارس ۹ طرح حوزه ایمن‌سازی و رفع نقاط پر حادثه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

او خاطرنشان کرد: همچنین هفت پروژه در تعریض و احداث و تثبیت ابنیه فنی محورهای فارس در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

راستیار با بیان اینکه طی سال بیش از ۷۰۰ راهدار با استقرار در ۵۲ راهدار خانه و سایر محورهای مواصلاتی فارس به خدمت‌رسانی شبانه روزی مشغول هستند، افزود: هدف راهداران تامین تردد ایمن و روان است؛ از این رو امیدواریم با بهره گیری از بروز ترین تجهیزات و متخصص ترین افراد شاهد خدمت‌رسانی بهتر به کاربران جاده‌ای باشیم.

/پایان متن/